• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
«Злови зв’язок із Землею»
опубліковано: 28.03.2018р. о 15:31, автор: Рахівська міська рада

Цього року хвиля Години Землі прокотилася світом 24 березня 2018 року. Тема цьогорічної кампанії – “Злови зв’язок з Землею” – підкреслює, що люди почали втрачати зв’язок з планетою, який нам так потрібно відновити. Природа дає нам не тільки естетичну насолоду, але й послуги та багатства, без яких неможливо уявити наше життя – чисту воду та повітря, регуляцію клімату, їжу, ресурси та багато іншого. Вже сьогодні в багатьох куточках земної кулі стають помітними наслідки зміни клімату – зменшується площа льодовиків, підвищується рівень моря, почастішали сильні шторми, торнадо та рясні повені. Ці зміни торкаються не тільки природи, але й значною мірою впливають на життя, здоров’я та добробут людей по всьому світу. ООН називає зміну клімату найбільшою загрозою для природи й людства у 21 столітті.

О восьмій годині вечора, на центральні площі міста Рахова, зібралися небайдужі мешканці, які продемонструвати свою солідарність зі світом і взяли участь у Міжнародній екологічній акції «Година Землі». В 20.30 в різних куточках Земної кулі люди, яким небайдужа доля планети і наслідки глобальних кліматичних змін, відключили світло на одну годину. Саме зміни клімату є основним акцентом уваги світової громадськості при організації «затемнення» планети. Енергозбереження впродовж такого короткого проміжку часу не виступає основним чинником. Головна мета – усвідомити катастрофічні наслідки серйозних кліматичних перетворень у масштабах планети.

Організаторами Всесвітньої екологічної акції в нашому місті традиційно виступили Карпатський біосферний заповідник та Рахівська міська рада, яка виготовила і встановила біллборд, що повідомляв рахів’ян про місце і час проведення акції.

Цього року до кампанії «Година Землі» приєдналося креативне агенство TABASCO та розробило треки “Почуй природу”, де червонокнижні види тварин такі як: рись євразійська, ведмідь бурий, пелікан рожевий та видра річкова – символізують основні природні екосистеми України та звертаються до нас, українців, своїми голосами. Рик бурого ведмедя закликав небайдужих мешканців та гостей міста долучитись до участі в цьогорічній акції.

Учасників і глядачів привітали представники установ – заступник директора заповідника, професор Гамор Ф.Д. та секретар Рахівської міського ради Брехлічук Д.Д. На великому екрані за допомогою медіапроектора відбувся показ відеоролика «Говорить природа», який перекладений та озвучений українською мовою працівниками Карпатського біосферного заповідника. Рівно о 20 30 вуличне освітлення на центральній площі і частині вулиці Миру згасло. Вихованці Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості підготували неймовірно гарний весняний концерт. Районний будинок культури допоміг забезпечити аудіосупровід.

Всі учасники акції отримали у подарунок світлодіодні повітряні кульки та неонові браслети, закупку яких профінансувала Рахівська міська рада. Наприкінці гуртом дружньо запалили викладений зі свічок символ акції «60+» і запустили у небо паперові (жовтий і синій) ліхтарики. На завершення – юні артисти і глядачі змогли поласувати карпатським чаєм та печивом, із зображенням символу цьогорічної акції. Результатом всіх цих спільних зусиль стало цікаве екологічне дозвілля у суботній вечір. Разом ми маємо сили змінити світ. «Приєднуйся до тих, кому небайдужа доля планети!».