• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Звернення депутатів Рахівської міської ради до Національної поліції України та Генеральної Прокуратури України щодо припинення діяльності суб’єктів господарської діяльності у сфері грального бізнесу на території міста Рахова
опубліковано: 13.12.2017р. о 17:06, автор: Рахівська міська рада

Звернення

Ми, депутати Рахівської міської ради сьомого скликання, звертаємося з зверненням про вжиття заходів щодо припинення діяльності  суб’єктів господарської діяльності у  сфері грального бізнесу на території міста Рахова.

Так, незважаючи на спеціальну заборону встановлену Законом України «Про заборону грального бізнесу Україні» від 15.05.2009 р. цей вид діяльності  здійснюється  в місті і  надалі, під прикриттям діяльності, яка не підпадає під його дію. Гральні заклади продовжують діяти  в місті Рахові  під виглядом Національної лотереї «Фаворит», Мережі національного оператора «Золотий кубок», Національної лотереї «Спорт-лото». Деякі з них працюють цілодобово без отримання на те відповідних дозволів та  погоджень.

Здійснення незаконного виду діяльності не є секретом для правоохоронних органів, проте будь-які заходи  стосовно припинення неправомірної діяльності на території міста не вживаються.

Незаконне ведення грального бізнесу є небезпечним злочином у сфері господарської діяльності, який завдає серйозної шкоди економічній безпеці держави і, за який передбачено кримінальну відповідальність.  Відповідно до ст.203-2 КК України  зайняття гральним бізнесом карається штрафом від 170000грн. до 850000грн.,  з конфіскацією грального обладнання. Дана міра відповідальності є досить жорсткою, проте відсутність будь-якого контролю з боку правоохоронних органів сприяє відкриттю нових місць, де запроваджується  гральний бізнес. Так, за останній період відкрилося п’ять закладів, де провадиться даний вид діяльності, а всього на території міста таких закладів шість, а саме: Українська національна лотерея «Спорт-лото» – вул. І.Франка,б/н (біля готелю «Європа») та вул. Миру,135, Національна лотерея «Фаворит» – вул. Миру,31,  Мережа національного оператора «Золотий кубок» – по вул. Миру, 25 та вул. Миру,40, Національна лотерея «Спорт-лото»- вул.Б.Хмельницького,1.

 

Враховуючи наведене, вимагаємо:

  1. Вжити заходів щодо припинення діяльності зазначених закладів на території міста Рахова.
  2. Притягнути до кримінальної відповідальності суб’єктів господарювання за здійснення незаконної діяльності у сфері грального бізнесу.
  3. Зобов’язати підлеглі Вам структурні підрозділи провести перевірки суб’єктів господарської діяльності на предмет здійснення незаконної діяльності, наявності (відсутності) відповідних дозвільних документів та погоджень цілодобового режиму роботи.

4.Зобов’язати підлеглі Вам структурні підрозділи здійснювати профілактичні заходи з неповнолітніми особами, шляхом проведення навчань, співбесід в навчальних закладах міста, з метою упередження психологічної залежності від азартних ігор.

Про результати розгляду звернення повідомити у термін встановлений законодавством за  адресою: м. Рахів, вул. Миру,34.

           

            З повагою депутати Рахівської міської ради