На Закарпатті проводитиметься осіння пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

👁 501    |    Опубліковано: 25.08.2021 о 15:39    |    Автор:    |   
Категорії: Новини, Новини Рахова   |   

 


 


З 3 вересня цього року на території Закарпатської області планується проведення заходів з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Здійснюватимуться вони у межах виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2021 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 29.01.2021 №1.

Приманки з вакциною розповсюджуватимуться авіатранспортом (АН 2).  До речі, таким способом з 2018 року обробляється вся територія України (за винятком  окупованих територій та зон, де заборонені польоти). А зони,  визначені міжнародними угодами з Польщею та Угорщиною, обробляються з 2012 року.

При цьому всі повітряні судна обладнані навігаційними системами GPS і системою реєстрації скидання вакцини для підтвердження, що ці засоби повітряного транспорту прямують по заздалегідь встановлених лініях (паралельні галса) і для документування того, що на цій лінії було викладено заплановану кількість доз вакцини (щільність розкладки – 25 поживних принад (вакцин) на 1 км2).

Довідково: сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально. За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), сказ входить до першої п’ятірки основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків. Щорічно від сказу у світі гинуть десятки тисяч людей, захворювання реєструється на території 110 країн світу. За оцінками ВООЗ, сказ входить до п’ятірки найбільш небезпечних зооантропонозів.

Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Основний шлях проникнення вірусу до сприйнятливого організму через пошкодження шкіри і слизових оболонок внаслідок укусів, ослинення та подряпин.

В Україні вже понад 40 років триває епізоотія сказу природного типу, спостерігається циркуляція вірусу серед 23 видів диких та шести видів домашніх і сільськогосподарських тварин у різних природно-географічних зонах.

Share