• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
РЕМОНТНІ РОБОТИ ПРИ ПРОРИВАХ УСКЛАДНЮЮТЬ ПОБУДОВАНІ НА ТЕПЛОМЕРЕЖІ ГАРАЖІ ТА ІНШІ ПІДСОБНІ ПРИМІЩЕННЯ
опубліковано: 19.02.2016р. о 13:57, автор: Рахівська міська рада

Рішенням міської ради від 11 вересня 2014 року №173 визначено переможця концесійного конкурсу та підписано договір з ТОВ «Біотес» про надання в концесію на 25 років міської котельні (обладнання, склади для зберігання палива, мережі теплопостачання).
Минулий опалювальний сезон (2014-2015 р.) пройшов стабільно, без зривів. Підприємство якісно надавало послуги з централізованого теплопостачання населенню та закладам соціальної сфери.
До початку опалювального сезону 2015-2016 років ТОВ «Біотес» заготовило 8000 м3 тирси та щепи, що становить 100% від необхідного нормативного запасу палива та в повному обсязі провело заходи з підготовки котельні до експлуатації в зимовий період.
За інформацією заступника директора товариства Віктора Селехмана, влітку минулого року тривали гідравлічні випробування системи тепломереж, під час яких виявили пошкоджені та заржавілі труби. Як наслідок – замінили близько 200 п/м мереж теплопостачання на нові, позаяк старі побудовані у 70-х роках минулого століття і є фізично та морально зношеними. Однак, в листопаді та грудні минулого року, внаслідок зношеності труб, стали виникати нові прориви. Довелося ще замінити на нові, попередньо ізольовані та пластикові, близько 500 п/м пошкоджених старих металічних труб.
Але зіткнулися з іншою проблемою. Ремонтні роботи при виявленні проривів ускладнюються, бо безпосередньо на розгалуженні тепломереж побудовано гаражі та інші підсобні приміщення. З подібним фактом зіткнулися на вул. Миру та Зелена. Тут прибудинкові території приватизовано та забудовано, що є порушенням Закону України «Про теплопостачання», а найголовніше – унеможливлює доступ до місця проривів, призводить до збільшення підпитки теплоносія (води) до 9-10 м3 на годину та порушує технологічний режим роботи котлів і не дозволяє підтримувати необхідну температуру теплопостачання. Так, аварійна ситуація виникла між згаданими вулицями, під будовою у дворі буд. №23. Добратися до місця прориву – неможливо. Для стабілізації роботи котлів та недопущення зриву теплопостачання міста ділянку прориву закрили, теплопостачання будинків 23, 25, 31, 50 – припили. Щоб виправити прорив, необхідні чималі кошти, а також виготовити проектно-кошторисну документацію.
Надалі міській раді необхідно більш прискіпливо ставитися до виділення земельних ділянок під забудову на прибудинкових територіях, особливо там, де проходять мережі життєзабезпечення населення.
Михайло ШТЕФУРА,
завідувач сектором інфраструктури, ЖКГ та будівництва РДА.