• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ТРЕТЯ НЕДІЛЯ ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА УКРАЇНИ, ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО ЛЮДЕЙ ОДНІЄЇ З НАЙБІЛЬШ БЛАГОРОДНИХ ПРОФЕСІЙ
опубліковано: 14.06.2019р. о 09:40, автор: Рахівська міська рада

В четвер, 13 червня, в Рахові пройшли урочистості з нагоди відзначення Дня медичного працівника – свята людей благородної, мужньої професії, які присвячують себе щоденному порятунку життя та виступають гарантами здоров’я нації.

В урочистій обстановці міський голова Віктор Медвідь нагородив за сумлінну працю в системі охорони здоров’я та з нагоди професійного свята подяками від Рахівської міської ради наступних медичних працівників: Урбана Яноша Яношовича, Пацкана Михайла Юрійовича, Томашук Тетяну Іванівну, Тернущак Іванну Іванівну, Гудз Олесю Юріївну, Буришина Віталія Івановича, Мешко Євдокію Іванівну, Молдавчук Богдану Миколаївну, Пацкан Ганну Іванівну.

День медичного працівника відзначався ще в радянські часи, починаючи з 1980 року. У незалежній Україні це свято було встановлено у 1994 році згідно з указом Президента України на підтримку ініціативи працівників відомств і установ охорони здоров’я нашої держави. День медичного працівника в Україні щорічно відзначається у третю неділю червня.

Низький уклін вам за щоденну працю на сторожі здоров’я кожної української сім’ї! Бажаємо родинного затишку, добробуту, Божого благословення та достойної оцінки вашої роботи з боку держави.

ДО РЕЧІ:

Багато хто впевнений, що української науки та медицини не існує, що кращі розуми продають свої винаходи Заходу або роз’їхалися по закордонах. Але все зовсім не так! Всупереч важкій економічній ситуації, низькому фінансуванню, окупації Криму та війні на Сході, лише в останні роки українські науковці-медики зробили неоціненний внесок в розвиток світової медичної науки, а саме:

  • У 2015 році українські учені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб. Вітчизняний “Кровоспас” став дешевою альтернативою імпортного Целоксу, який дуже необхідний нашим військовим.
  • Також в 2015 році учені з Національної академії наук України представили ендопротез кульшового суглоба, виконаний з титану. Розробка істотно дешевша західних аналогів і має найвищу зносостійкість серед аналогів
  • У 2013 році учений з інвалідністю Іван Бондаренко, який родом з Донецька створив інноваційний винахід – еко-ін’єкційний шприц. Учений розповів, що шприц не містить пластику і скла, а тому не шкодить екології, а крім того спеціальне пристосування дозволяє знизити ризик поширення СНІДу і гепатиту С.
  • У цьому ж році, учені Донецького фізико-технічного інституту імені О.О.Галкіна створили новий тип мамографа. Цей прилад унікальний тим, що діагностує пухлина індикатором, який дає дуже точну термокартінку всієї молочної залози, виявляючи по локально підвищеній температурі найдрібніші новоутворення. При цьому не потрібно робити ніяких аналізів.
  • Учені з Києва розробили прилад Фазаграф, що дозволяє виявляти проблеми з серцем на початкових стадіях і який заздалегідь діагностує інфаркт.
  • Хлопець з Луганська Іван Селезньов представив на міжнародному конкурсі “Intel International Science and Engineering Fair” свій проект “Нове почуття: ультразвукова рукавичка для просторової орієнтації людей з вадами зору”. Така річ може стати досить корисною з точки зору орієнтації у просторі.
  • Молоді учені з Національного авіаційного університету та Аерокосмічного інституту в 2012 році розробили гідроскальпель. На підставі технологій, що використовуються в авіапромисловості, юні розуми під керівництвом професора Віктора Бочарова винайшли рідинний струменевий скальпель, що дозволяє проводити операції на печінці, шлунку і навіть видалення злоякісних утворень – і все це без пошкодження судин.
  • У 2009 році учені Науково-навчального центру інформаційних технологій і систем створили дивовижний апарат, здатний допомогти людям, які пережили інсульт, страждають від патології центральної або периферичної нервової системи, церебрального паралічу та багатьох інших захворювань, які впливають на м’язи і руховий апарат.
  • Раніше, у 2006 році група вчених-акустиків з Національної академії наук України створила комп’ютерний фонендоскоп. Унікальний комп’ютерний комплекс для реєстрації та обробки звуків дихання дозволяє не тільки за лічені хвилини встановити точний діагноз, а й контролювати клінічний перебіг захворювань дихальних органів.
  • У 2005 році, учені з Інституту мікробіології і вірусології НАН України створили новий антибіотик, який має високу активність до всіх видів стафілокока. За своїм хімічним складом цей препарат не має аналогів у світі. Дослідження тривали 30 років.