• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
191-а річниця храмового свята в м. Рахів
опубліковано: 19.05.2016р. о 13:00, автор: Рахівська міська рада

14 травня парафіяни храму Йоана Непомукського відзначили 191-у річницю храмового свята.

Урочисту Літургію целебрував єпископ-ординарій Мукачівської дієцезії Антал Майнек. Разом з ним концелебрували: о-декан Ласло Микуляк – настоятель храму, о. Шандор Манкович, о. Іштван Береш, о. Андрій Кващук, а також греко-католицький священик о. Василь Носа.

На початку Святої  Меси найменші парафіяни нашого храму привітали єпископа Антала. Настоятель храму о. Ласло привітав всіх присутніх гостей: духовенство, представників угорської дипломатії в Україні та делегації міст-побратимів з Будапешта, Деска та Свідніка, мера міста Віктора Медвідя, а також всіх паломників які прибули, щоб розділити спільно радість ювілейного святкування. Літургію Служби Божої прикрашав спів церковного хору “Laudate Dominum”.

Виголошуючи проповідь єпископ Антал заохочував до читання Біблії щодня і навчатись у Біблійних постатей, як ми повинні протистояти «князю цього світу», як це робив і Святий Йоан Непомукський. Перед початком Євхаристичної жертви на знак подяки Господу вірні принесли дари до вівтаря – хрест з розп’яттям Ісуса Христа, хліб та вино, які стали Тілом і Кров’ю Христа. Подяку за всі отримані благодаті вірні склали у вшануванні Євхаристійного Ісуса в урочистій процесії навколо храму.

Традиційним ключовим моментом стало привітання настоятелем парафіян, які мають поважний вік і є найстаршими в нашій парафії, зокрема найстаршу сімейну пару.

Всіх присутніх на храмовому святі, запросили на подвір’я парафіяльного двору для освячення пам’ятної дошки на честь тих осіб, які протистояли знесенню храму в радянські часи. Після освячення пам’ятної дошки єпископом Анталом, відбулось покладання вінків.

Після закінчення урочистості віряни Рахівської парафії запросили всіх гостей та паломників за святковий стіл та продовжити святкування з відкриттям концертної програми, приуроченій «Дню сім’ї», який вперше організували на теренах парафії.

Наступного дня в урочистість Зіслання Святого Духа, після Святої Меси молодь парафії, презентувала театралізовану виставу про життя св. Йоана з Непомук.

Двохденне святкування храмового свята увінчав концерт народної артистки України – Етелли Чуприк у храмі.

Подяка Господу за ці чудові дні святкування храмового святкування, а також вдячність настоятелю храму о. Ласло Микуляку та всім учасникам, які долучились до організації двохденного святкування!

Агнеса Зан