Перейти до основної сторінки
Загальновідомо, що регіони, які характеризуються схожим рельєфом, кліматичними та екологічними умовами, мають схожий розвиток господарювання та використання природних ресурсів, навіть традиції і побут є подібними.
Саме вивченням схожих рис між Карпатським регіоном Європи і американськими Аппалачами займається професор Дональд Дейвіс (Мережа університетів штату Джорджія) та його колеги – вчителі, етнографи, лісівники, викладачі Редфордського університету та Коледжу міста Берея з різних дисциплін – яких вже кілька разів привозив в Карпати професор Дейвіс на міжнародну конференцію та ознайомчі екскурсії. Минулого разу це було місто Брашов в Румунії, а тепер – Українські Карпати.
Так, днями пройшла міжнародна наукова конференція «Аппалачі-Карпати – сталий розвиток гірських регіонів: моделі, проблеми та перспективи», що була організована в Яремчі та Рахові американською стороною. В цьому міждисциплінарному заході взяли участь 22 делегати зі США, а також команда українських експертів, яки виступили з презентаціями на теми, дотичні до культури і побуту горян обох регіонів, традиції земле- та лісокористування, проблем сталого розвитку тощо.
Рахівська частина програми передбачала знайомство з містом та заключне засідання Конференції (21 вересня). Так, за попередньою домовленістю з міським головою, працівниками міськради було проведено екскурсію містом з розповіддю про історію, економічне життя та культуру Рахова.
Гості також завітали до першокласників ЗОШ №3, щоб познайомитися з маленькими горянами та пригостити їх солодощами. Директор школи Діана Бабинець в особистій бесіді розповіла гостям про плани та проблемні питання, а також подарувала сувеніри на згадку від імені колективу навчального закладу.
Заключне засідання пройшло на базі Карпатського біосферного заповідника, де його від імені КБЗ відкрив проф. Федір Гамор, та Вікторія Губко виступила від імені міськради. В рахівській частині конференції взяли участь представники наукового відділу КБЗ. До їх уваги були представлені презентації лісівничого та історичного спрямування.
Закриваючи конференцію, Дональд Дейвіс зазначив, що наступний такий захід пройде в 2019 році. На разі, його планується провести в Румунії, але оскільки Рахівщина є надзвичайно цікавим регіоном і яскравим прикладом традиційного гірського стилю життя, то американські колеги сподіваються приїхати сюди ще не раз, особливо з огляду на те, що за сприяння професора Дейвіса розглядається питання налагодження співпраці між українським Раховом та містом Бeрея в штаті Кентуккі (США).
Попередня
ЧЕРГОВА ЗУСТРІЧ ВИСОЧИНА–РАХІВЩИНА – ЩЕ ОДИН КРОК ДО ПРАКТИЧНИХ НАПРАЦЮВАНЬ
Наступна
Освітян міста та району привітали з професійним святом