• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
День гідності і свободи!
опубліковано: 19.11.2021р. о 17:01, автор: Рахівська міська рада

Сьогодні, 19 листопада, у Рахові відзначили День Гідності і Свободи.

На площі перед Рахівським будинком культури відбулися урочистості, у яких взяли участь представники органів місцевого самоврядування, районної влади та небайдужі мешканці. Дійство розпочалося із виконання державного гімну України, коротким історичним екскурсом, декламуванням вірша.
Також, усі присутні схилили голови у хвилині мовчання, віддаючи шану тим громадянам, які ціною власного життя стали на захисті державних, демократичних цінностей, прав і свобод  людини, а учні Рахівських ЗЗСО поклали корзини з квітами до меморіальної дошки герою Небесної Сотні Петру Гаджі, а також воїнам, які загинули у зоні АТО: Олексію Калинюку, Василю Мартинюку, Михайлу Марфічу, Тимофію Гейніш.

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що святкується щороку 21 листопада, на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День гідності та свободи.