• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ДО РАХОВА З ОФІЦІЙНИМ ВІЗИТОМ ЗАВІТАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ З МІСТА-ПАРТНЕРА ТРШЕБИЧ (ЧЕХІЯ)
опубліковано: 12.07.2019р. о 16:05, автор: Рахівська міська рада

9-12 липня в Рахові з офіційним візитом перебувала делегація з міста-партнера Тршебич (Чеська республіка) на чолі з мером міста паном Павелом Пацалом. Серед учасників групи були заступники міського голови, депутати міської ради, члени торгової палати краю Височина, працівники апарату міськради.

Програма візиту включала, серед іншого, зустріч з головним лікарем районної лікарні, огляд приміщень та вивчення потреб установи, а також візит до ДНЗ № 4 м. Рахів та Рахівської ЗОШ 1-2 ст. №1.

Пан Володимир Симулик, головний лікар райлікарні, та пан Юрій Матічин, заступник головного лікаря, подякували чеським партнерам за передане раніше устаткування та елементи умеблювання для палат травматологічного відділення лікарні, розповіли про подальші першочергові потреби  цього та інших відділень; члени делегації оглянули приміщення та поспілкуватися з працівниками установи.

До дитсадочку наші друзі завітали не з пустими руками, а залишили подарунки для діточок та настільні ігри для ігрових приміщень. Делегація з Тршебича мала змогу побачити готові приміщення нового корпусу ДНЗ, куди Тршебицька міська рада у 2018 році закупила меблі, устаткування для кухонного блоку та пральні машини. Станом на сьогодні завершуються роботи з облаштування території довкола споруди, і вже восени цього року модернізоване приміщення другого корпусу садочка №4 відкриє свої двері для діточок. Вихователь садочка пані Тетяна Сівакова подякувала місту Тршебич за вагому допомогу, яка дала змогу здійснити мрію дітей та дорослих про сучасні естетичні приміщення садка.

Завуч з початкових класів пані Оксана Матічин зустріла чеських колег на подвір’ї школи №1 м. Рахів, продемонструвала приміщення та розповіла про роботу початкової шкли. Чеські партнери пообіцяли передати парти та інші елементи меблів для наймолодших школярів Рахова, а також залишили в подарунок ігрові набори для групи продовженого дня школи.

Крім того, міський голова пан Віктор Медвідь провів делегацією тією ділянкою центральної вулиці міста, куди міською радою Тршебича були спрямовані кошти для відновлення тротуару, що було знищено руйнівним паводком в серпні 2018 року (від перехрестя вулиць Миру та Буркут до місця з’єднання вул. Миру з вул. Шевченка).

На офіційній зустрічі в приміщенні міської ради пан Павел Пацал та його колеги пообіцяли, що співпраця з Раховом буде надалі розвиватися та виходити на якісно вищий рівень.

Так, окрім згаданої вище допомоги з Тршебича, чеські колеги вже виділили 500 тис. чеських крон на створення площі Тршебицької по вулиці Б. Хмельницького, за рахунок яких роботи по облаштуванню мікрорайону «Картонна фабрика» буде розпочато ще цього року. В наступному році від наших партнерів з Тршебича та краю Височина надійде ще 1 млн. крон, і таким чином Рахівська міська рада, додавши власне співфінансування, завершить наступного року створення Тршебицької площі із зеленою зоною, дитячим майданчиком, бруківкою та місцями відпочинку.

Нагадаємо, що Угода про партнерство між містами Рахів та Тршебич була підписана в 2017 році. З того часу співробітництво зміцнилося і принесло чимало благ Рахову.

Рахівська міська рада щиро вдячна чеським друзям за увагу до нашого міста, за плідну співпрацю та підтримку. Сподіваємося, наше партнерство триватиме ще довгі роки і приноситиме ефективні результати обом громадам!