• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ДРУЖИТИ МОЖНА МІСТАМИ
опубліковано: 08.08.2016р. о 16:15, автор: Рахівська міська рада

З 26 по 29 липня, у рамках партнерства між Раховом і Сегедом (Угорщина), семеро молодих рахів’ян перебували на відпочинку в цьому місті-побратимі. Угорська сторона люб’язно запросила наших дітей до себе, забезпечивши проживання, харчування та надзвичайно цікаве дозвілля. Влаштовував відпочинок Урбан Гедвіг (Оrbán Hedvig) – директор Центру дитячої творчості Szent Györgyi Albert Agóra.
Після прибуття у Сегед нас поселили у зручних, просторих апартаментах, які знаходилися недалеко від згаданого Центру дитячої творчості, де наступні три дні ми проводили дозвілля.
День проходив яскраво. До обіду розважалися на території Центру: снідали, малювали, грали в цікаві й розвиваючі ігри. Там позна­йомилися з групою угорських дітей, які проводили з нами час. Після смачного обіду виходили на цікаві екскурсії чудовим Сегедом.

tiff infomation

tiff infomation

Екскурсій було багато. Здається, обійшли всі пам’ятки міста. Побували: в Ратуші; на площі Клаузаль; у будинку Реок, де переглядали картини Пікассо, Гойі, Рембрандта та інших художників; у Сегедському національному театрі, де мали можливість розказати вірш на великій театральні сцені; в кінотеатрі Belvarosa Mozi; ляльковому театрі, де побачили, як виготовляють ляльки та стали учасниками тіньової вистави; в римо-католицькій церкві, де слухали гру великого органа. Під час екскурсії на маленькому поїзді об’їхали центр міста, проїжджали біля площі Святого Іштвана, де знаходиться водонапірна вежа, а також біля Музею імені Ференца Мори.
Першого вечора нас повезли в один з найбільших аквапарків Європи. Наступного – група відвідала зоопарк в лісовій смузі, де умови для тварин максимально наближені до природних. Цікавим було перебування в екстрим-парку.
Останній день провели в Будапешті, де були вражені інтер’єром Будинку парламенту, бачили одну з основних символів угорської держави – корону Святого Іштвана. А після екскурсії веселилися в розважальному центрі.
Вільний час проводили цікаво та з користю. Гуляючи центром Сегеда, сиділи у парках, біля фонтанів, на площі Дугонича насолоджувалися грою вуличних музикантів та ласували морозиво.
Місто – дружнє, угорці – ввічливі і люб’язні люди. Вони дуже добре ставилися до нас, пригощали смачними національними стравами, проводили з нами багато часу, розповідали чимало цікавого.
Рада, що мені випала можливість побувати в цьому чудовому місті, адже від поїздки отримала багато хороших вражень. Від імені всіх учасників групи дякую міській раді за сприяння культурному розвитку підростаючого покоління.
Олександра НЕБИЛА, учениця 11-А класу Ра­хів­ської ЗОШ № 1.