• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Герої серед нас: закарпатські бійці АТО розповіли про життя на війні
опубліковано: 31.01.2017р. о 16:41, автор: Рахівська міська рада

Наш проект розповідає про тих бійців, які не побоялись ризикнути своїм життям та стати на захист цілісності держави.

Зараз вони звільнені в запас, повернулись до мирного життя, займаються власними справами. Хтось знову взяв до рук медичні інструменти, хтось повернувся за кермо експедиторського автомобіля чи став депутатом місцевої ради, хтось, можливо, подумує повернутись до війська вже на контрактній основі. Проте всі вони знайшли себе у цивільному житті і радіють тим справам, якими займаються, своїм сім’ям.

Цей проект ми реалізовуємо спільно з обласним військовим комісаріатом. Перші 5 історій про героїв створили за підтримки Рахівської спілки учасників АТО, яка першою долучилася до ініціативи.

– Цей проект розповідає про тих, хто вже є героєм, але не всі знають про це, – каже військовий комісар області полковник Богдан Череміський. – Він показує цінності пересічного батька, сина, брата, друга чи просто сусіда по вулиці, яких ми щодня бачимо, але не знаємо, що це завдяки йому ми спокійно спимо, займаємось улюбленою справою. Суть цих фото і розповідей у тому, що кожен з колишніх бійців, чи то будівельник, чи лікар, чи депутат завжди готові знову взяти до рук зброю і захистити свій дім від непроханого гостя.

Герой першої історії в рамках спецпроекту Іван Горват

Фотограф проекту Наталя Боднар зізнається, що працювати було цікаво, але не легко.

– Хлопці ніяково почували себе перед камерою, бо не звикли хизуватись своїми вчинками та подвигами. З упевненістю можна сказати, що кожен з них пройшов через пекло, але говорити про свої досягнення вони не люблять. Вони кажуть, що на їхньому місці так би зробив кожен. Хочеться вірити, що надалі доля віддячить їм за всі їхні старання, недоспані ночі та переживання рідних, – розповіла Наталя.

Фото колишніх військових, які проходили службу під час часткової мобілізації, потрапили на календар, який випустили Закарпатський обласний та Рахівський районний військовий комісаріати. Календар лише частина проекту, який покликаний розповісти про закарпатців, що одними з перших призвались до війська під час агресії на Сході країни.

Крім календарів, які військові відправлять на передову та розповсюдять по установам, тут випустили ще кілька видів друкованої продукції із військовими-учасниками АТО.

 

Mukachevo.net