• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Гетьман чеського краю Височина відзначив закарпатців пам’ятними медалями
опубліковано: 30.10.2017р. о 09:34, автор: Рахівська міська рада

У рамках відзначення 10-ї річниці партнерської співпраці чеського краю Височина із Закарпаттям днями у камінному замку м.Тршебіч відбулися урочистості, під час яких з рук гетьмана Їржі Бєгоунека вручено пам’ятні медалі відомим закарпатцям.

Місце для проведення урочистостей чехи обрали невипадково, адже саме історичний замок дає відчути атмосферу духовності та гостинності, і зробило цю подію дійсно незабутньою та з особливими враженнями. У камінному залі зібралися поважні особи краю Височина, серед яких сенатори і крайові парламентарі, старости міст Тршебіч, Ждяр-над-Сазавою, керівництво господарської палати та інші.
У своїй привітальній промові очільник краю Височина, член палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Їржі Бєгоунек подякував делегації Закарпаття за приїзд, щирі дружні стосунки та успішну співпрацю в реалізації понад сотні проектів, покликаних покращити соціальну сферу та добробут краян.
– Незважаючи, хто стояв у керма Закарпатської області, за ці десять років зроблено дуже багато, як в плані соціального розвитку населених пунктів, так і в розвитку культурного, гуманітарного обміну, – підкреслив чеський гетьман, додавши: – Приємно, що цілий ряд міст, селищ і сіл Закарпаття прагнуть офіційно налагодили партнерські відносини з Чехією, тому ми і надалі активно підтримуватимемо та розвиватимемо нашу співпрацю.
Зі свого боку, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс від імені депутатського корпусу подякував за запрошення чеських партнерів взяти участь у святкуванні та засвідчив глибоку повагу, насамперед, гетьманові краю Височини, в особі якого він вклоняється усьому чеському народу за надану багаторічну допомогу.
– Незважаючи на складні часи та війну на сході України, щиро дякую гетьману краю Височина панові гетьману Їржі Бєгоунеку за принципову підтримку цілісності України, депутатам крайового парламенту й керівництву правління благодійного фонду «ВіЗа», які інвестують у соціальні проекти нашого регіону, – наголосив Михайло Рівіс.
До слова, лаконічну промову очільника Закарпатського парламенту зал супроводжував гучними оплесками. Далі всім присутнім продемонстрували змістовний відеофільм про співпрацю між двома краями та її результати.
На завершення святкування гетьман Їржі Бєгоунек вручив пам’ятні медалі поважним особам Закарпаття, які причетні до активної співпраці з Височиною, серед яких голови облради V, VI і VII-го скликань – Михайлу Кічковському, Івану Балозі, Володимиру Чубірці та Михайлу Рівісу; обласним депутатам кількох скликань – Івану Кураху, Петру Голубці, Василю Якубцю, Ернесту Нусеру, Михайлу Поповичу, Василю Скрипу, Віктору Русину, Наталії Костелебі-Веремчук; головам Виноградівської та Свалявської райрад – Віталію Любці і Мирославі Ливч; головам міських рад Хуста і Рахова – Володимиру Кащуку і Віктору Медвідю та секретярм цих рад, посадовим особам облради – начальнику управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків Василю Маковському, раднику голови Івану Діусу та начальнику відділу прес-служби Вікторії Сенгетовській; художньому керівнику та головному диригенту, заслуженому працівнику культури України Наталії Петій-Потапчук, а також присутньому на святі Надзвичайному і Повноважному Послу України в Чеській Республіці Євгену Перебийнісу і нашому земляку – Василю Самандрулі, який стояв у першоджерел співпраці між двома краями.
Завершився святковий вечір цікавою концертною програмою та банкетом з дружньою дискусією, інформує прес-служба Закарпатської облради.