• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
У Рахова з’явилося нове місто-побратим – чеський Тржебіч (ФОТО)
опубліковано: 30.10.2017р. о 10:19, автор: Рахівська міська рада

Урочиста церемонія підписання мерами Тржебіча та Рахова угоди Угоди про партнерство між містами та вручення подарунків відбулася у місті Тржебіч, під час нещодавньої поїздки до Чеської Республіки делегації Закарпатської області – голови облради, обласних депутатів, голів Виноградівської та Свалявської райрад, мерів міст Рахова і Хуста та голови облради VI-го скликання з нагоди святкування 10-ї річниці співпраці між краєм Височина та Срібної Землі.

Як зазначив присутній на церемонії підписання гетьман краю Височина, член палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Їржі Бєгоунек, ця подія є значущою для жителів гірських глибинок – рахівців, які потребують дружньої руки підтримки у реалізації спільних інвестиційних проектів, і які стануть для всіх взаємовигідними та корисними.

Господар заходу – староста м.Тржебіч Ярослав Яната висловив щиру подяку гостям за приїзд такої потужної делегації від Закарпаття та запевнив, що одразу ж після підписання Угоди про партнерство між містами сторони обговорять перші кроки підтримки, яка буде надаватися крайовим урядом Височини через фонд ВіЗа та містом-побратимом Раховим.

– Це вже перші конкретні кроки в напрямку досягнення реальних результатів чесько-української співпраці, які наші партнери зробили дуже швидко, – зауважив мер м.Рахів Віктор Медвідь, підкресливши, що вчасна допомога, це подвійна допомога.

Після урочистої церемонії підписання мерами Тржебіча та Рахова угоди Угоди про партнерство між містами та вручення подарунків, гості разом з господарями зробили спільні фото на пам’ять.

Потім староста разом з гетьманом краю Височина провели оглядову екскурсію районним містом, яке розташоване в історичній чеській області Моравія. Відтак закарпатці мали змогу побачити визначні пам’ятки, включені в список світової культурної спадщини ЮНЕСКО – базиліку Святого Прокопа,  зведену ще у 13 столітті в романсько-готичному стилі, та старовинний єврейський квартал. Також делегація відвідала Екотехнічний центр, середню промислову школу та ознайомилася з роботою медпрацівників та умовами лікування у районній лікарні, повідомили у прес-службі Закарпатської облради.