• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
«Гуцульська бриндзя 2016» побила рекордну кількість рекордів
опубліковано: 14.09.2016р. о 13:14, автор: Рахівська міська рада

hursulska-bryndza-2016Цьогоріч фестиваль без сумніву побив усі рекорди: рекордна кількість учасників, колективів, більше десяти тисяч відвідувачів. Не обійшлося і без гастрономічних рекордів: понад сотня сироварів, більше 11 т сиру та його похідних, мед, вино та домашні настоянки.

За словами сироварів, продукцію продавалась добре, не зважаючи на шалену конкуренцію, інформує Mukachevo.net. Майже всі намагались здивувати відвідувачів фестивалю чимось цікавим. Неабиякою популярністю користувались сири з додаванням спецій, трав та овочів.

Пропонували гостям і копчені варіанти. Загалом, за нашими підрахунками, реалізували близько дев’яти тон сиру. Вартість коливалась в межах 100 гривень.

Другими за кількістю торгових точок були ятки з вишиванками. Кожен із продавців привіз не менше п’ятдесяти виробів. Були і такі, чий асортимент налічував півтори-дві тисячі одиниць. Середня вартість вишиванки коливалась в межах 600 гривень. Найдешевші ж коштували 250 гривень, найдорожчі – більше 7 тисяч.

Найуспішнішою в цій справі виявилась майстриня з Коломиї, котра продала 35 вишиванок.

– Ми з донькою все шиємо самі. Тому і ціна адекватна, і люди купують. Ми не робимо великих націнок. Краще продати 100 сорочок, але дешевше, ніж одну дорогу. Зараз складний час і ми це враховуємо, тому і не задираємо ціни, – поділилась своїм секретом Вікторія Оленич.

Проте не для всіх учасників заходу торгівля була настільки успішною. Були й такі, котрі не продали жодного виробу. Причину вбачають у низькому достатку людей та великій конкуренції. В середньому кожен учасник продав п’ять вишиванок. Загалом же реалізували близько 200 вишиванок.

Третіми за кількістю торгових точок були продавці виробів з дерева. Кількість проданих виробів порахувати важко, так само як і тих, які залишились на прилавках. Різноманіття виробів також вражало: дерев’яні ложки, вилки, лопатки, тарілки, миски, скриньки, дощечки та інший крам.  Але можна з упевненістю сказати, що дерев’яна ложка чи лопатка були найпопулярнішим сувеніром з фестивалю.