• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
На Закарпатті нараховується понад 20 тисяч хворих на онкозаховрювання (ВІДЕО)
опубліковано: 01.02.2017р. о 10:31, автор: Рахівська міська рада

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з онкологією про епідеміологічну ситуацію та стан надання онкологічної допомоги в регіоні розповів Андрій Русин – головний лікар обласного онкодиспансеру.

Так, у 2016 році зареєстровано 3113 випадків злоякісних новоутворень. Високий показник захворюваності – в Ужгороді та районі, а також на Берегівщині, найнижчий – у Міжгірському та Рахівському районах.

Аби вилікувати підступну хворобу, необхідно діагностувати рак на ранній стадії. Серед основних причин несвоєчасної діагностики – неповне обстеження, несвоєчасне звернення за медичною допомогою, відсутність профілактичних оглядів та прихований перебіг хвороби. Невелику похибку складають помилки діагностики.

Обласний онкодиспансер оснащено новітнім обладнанням як для діагностування, так і для лікування раку. Не вистачає лінійного прискорювача. У зв’язку із закінченням строків виконання Державної програми, на Закарпатті затверджено «Обласну програму боротьби з онкозахворюваннями на період до 2021 року», фінансування якої складає 87 млн 750 тис. гривень.

Андрій РУСИН, головний лікар Закарпатського обласного клінічного онкодиспансеру

Ця Програма утричі більша, ніж попередня. Була прийнята і затверджена депутатами на 5 років, жодного разу не було недофінансування обласної програми. Забезпечення ліками розпочнеться з того моменту, як закінчаться наявні запаси. Це міф, який вбивали людям у голову, що рак невиліковний. Це абсолютно виліковна і керована хвороба, тільки на ранніх стадіях. Тому завдання кожного в першу чергу самому дбати про своє здоров’я. Ситуація складна, але не безнадійна. На сьогодні маємо більше 20 тис пацієнтів, які живуть із діагнозом «онко». За 10 років приріст майже утричі. Це говорить про те, що покращилася якість і діагностики на ранніх стадіях і лікування. Ми організували 10 ліжок хірургічних (зокрема, відділення голови і шиї). Оперативні втручання, які наші краяни змушені були проходити за межами області, тепер можемо робити повним ходом і тут. Виконуються органозбережні операції при раку молочної залози, лікування паталогій кишково-шлункового тракту. Для того, щоб відповідати європейським стандартам, нам не вистачає лінійного прискорювача. Але уже є проект на будівництво корпусу із 2 такими апаратами, зараз ведуться перемовини для залучення іноземних інвестицій, що дасть змогу нам закрити і це питання.