• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
На Закарпатті для забезпечення виплат зарплат не нижче “мінімалки” працюватиме спеціальна комісія
опубліковано: 01.02.2017р. о 10:36, автор: Рахівська міська рада

НаЗакарпатті відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Під час засідання, зокрема, йшлося про забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці роботодавцями та дотримання ними норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та виплати єдиного соціального внеску.

Нагадуємо, що Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 грн, а мінімальна заробітна плата – 3200 грн.

Роботодавці нараховують єдиний внесок на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску. При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Варто зазначити, що роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, зарплату нижчу за мінімальну, але за умови, якщо сума нарахованої заробітної плати не менша, ніж частина від мінімальної зарплати, що припадає на фактично відпрацьований час.

Однак, якщо заробітна плата (дохід) нараховується фізичним особам, які працюють за основним місцем роботи, де заробітна плата менша за мінімальну, то роботодавець розраховує суму ЄСВ як добуток розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), і ставки ЄСВ незалежно від того, що працівник працював неповний робочий день.

ДФС у Закарпатській області