• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Ольга Ворохта та Наталія Ворохта – таланти Рахівської міської територіальної громади
опубліковано: 28.01.2021р. о 09:57, автор: Рахівська міська рада

При  Рахівському районному будинку дитячої та юнацької творчості успішно працює студія образотворчого мистецтва під керівництвом Ворохти Михайла Михайловича. Вже багато років вихованці студії є постійними переможцями  міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок та конкурсів. З раннього дитинства дві сестрички Ворохта Ольга та Ворохта Наталія відвідували її, брали участь в конкурсах та займали призові місця.

По закінченню студії  Ольга  вступила до Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ (художнє ткацтво) яке закінчила в 2018 році. З 2018 по 2020 рік   навчалася в Інституті мистецтв ПНУ В. Стефаника та здобула ступінь бакалавра за спеціальністю «Вчитель образотворчого мистецтва». Сьогодні навчається на магістратурі у Львівській національній академії мистецтв (арт-текстиль).

Ольга активно працює у галузі арт-текстилю, живопису, розпису на склі та на стінах. Є неодноразовою учасницею різних пленерів.  Також сама проводить різні майстер-класи, зокрема один з таких відбувся у рідному місті  Рахів  для учнів шкіл. Вийшовши на міжнародний рівень провела у місті Свидник (Словаччина)  майстер-класи по ткацтву, розпису на склі та створенню іграшкових прикрас для студентів місцевого коледжу дизайну. У 2018 році стала лауреаткою першого фестивалю «Барви карпатського ліжника» (с. Кваси). Деякий період Ольга працювала у Львові в приватній студії образотворчого мистецтва, де викладала дітям шкільного віку рисунок та живопис. Гобелени мисткині увійшли до каталогу «PaintingsandGraphics 6: ArtWorldofUkraine» (2020 р.). Ольга має на меті популяризувати художній текстиль, показати його зі сторони свого бачення, зберегти традиції та водночас відтворити щось нове у своїх роботах.

Виставки Ольги Ворохти:

2016 р. – персональна виставка картин «Світ мого бачення» у стінах училища.

2018 р. – персональна виставка гобеленів «Чарівність різдвяних прикрас» Музей української культури, Національний музей у м. Свидник (Словаччина).

2019 р. – спільна виставка студентів «4 minds» у галереї «Бастіон» м. Івано-Франківськ.

2019 р. – виставка до Дня художника у Національній спілці художників України.

2020 р. – виставка абстрактного мистецтва у фортечній галереї «Бастіон» у м. Івано-Франківськ.

На сьогоднішній день її сестричка Наталія є студенткою першого курсу Української академії друкарства на спеціальності графічний дизайн.  Юна мисткиня активно розвивається у сфері графічного дизайну: освоює різні програми, основи роботи в графічних техніках (колаж, граттаж, трафарет, лінорит, суха голка, монотипія) та працює в жанрі портрету виконуючи роботи як на комп’ютері, так і на папері традиційними матеріалами.Також займається розписом стін, працює в різних техніках таких як: акварель, гуаш, пастель, олівець, акрил, вугілля, батик.

Галерея Ольги та Наталії Ворохти