• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Про затвердження Положення “Про паркування транспортних засобів та збір за паркування у м. Рахів”
опубліковано: 04.03.2013р. о 15:18, автор: Рахівська міська рада

ПРОЕКТ

Рахівська міська рада
____  сесія  міської ради
шостого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від __________  2011  року  №____
м. Рахів

Про затвердження  Положення
“Про паркування транспортних засобів
та збір за паркування у м. Рахів”

Відповідно до ст. 8, 10, 12, 266, пункту 5 розділу XIX Податкового кодексу України, пункту 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2009р. № 1342 “Про затвердження Правил паркування транспортних засобів”, з метою формування єдиної загальноміської політики щодо організації та порядку паркування транспортних засобів на території міста Рахів, створення умов для забезпечення якісних послуг з паркування, збільшення надходжень до міського бюджету, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань соціально – економічного та культурного розвитку, бюджету, фінансів і цін та постійної комісії з питань комунальної власності і приватизації, Рахівська міська рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Положення про паркування транспортних засобів та збір за паркування у м. Рахів, що додається .

2.Дане рішення набуває чинності  на території міста з дати його опублікування в засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови П.Ю.Бочкора

Міський голова                                                   Я.В.Думин

Додаток                                                                                                                            до рішення міської ради  №___
__ -ої сесії 6-го скликання                                                                                                                                  від ________ р.

Положення
про паркування транспортних засобів та збір за паркування у м. Рахів

1. Загальні положення
1.1. Положення про паркування транспортних засобів та збір за паркування у м.Рахів (надалі – Положення) розроблено відповідно до законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про систему оподаткування”, “Про дорожній рух”, “Про транспорт”, “Про автомобільний транспорт”, “Про благоустрій населених пунктів”, “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 № 56-93 “Про місцеві податки і збори”, постанов Кабінету Міністрів України від 30.03.94 №198 “Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони”, від 10.10.01 №1036 “Про Правила дорожнього руху”, від 03.12.2009 р. № 1342 “Про затвердження Правил паркування транспортних засобів”, від 02.03.2010 р. № 258 “Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів”.
Положенням про паркування транспортних засобів у м.Рахів  визначається єдиний порядок організації та функціонування зон паркування транспортних засобів на території  міста  з метою:
1.1.1. Забезпечення належного благоустрою, у тому числі і благоустрою доріг вуличної мережі.
1.1.2. Збільшення пропускної здатності проїжджих частин вулиць міста.
1.1.3. Підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв.
1.1.4. Впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях та майданчиках міста.
1.1.5. Переходу до автоматизованої системи оплати за користування місцями паркування.
1.1.6. Підвищення культури паркування.
1.1.7. Підвищення дисципліни сплати збору та послуг за паркування, збільшення фінансових надходжень до бюджету міста.
1.2. Це Положення розроблене відповідно до чинного законодавства та з метою впровадження у системі платного паркування міста єдиної політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю.
2. Основні терміни, використані у Положенні
Паркування транспорту – тимчасова стоянка транспорту у межах зони паркування, яка визначена виконавчим органом міської ради, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю (при оснащенні місць для паркування необхідним обладнанням, в тому числі і дорожніми знаками).
Зона паркування – це відведені або спеціально обладнані на території  міста місця для паркування транспортних засобів, які визначені дорожніми знаками, розміткою та можуть бути обладнані спеціальними технічними пристроями (огорожею, в’їзними та виїзними бар’єрами, шлагбаумами, приміщеннями для персоналу тощо), які можна використовувати для контролю за рухом транспортних засобів.
Відведені місця – частина території  міста, яка тимчасово використовується з метою паркування відповідно до розпорядчих актів на період проведення певних заходів (концертів, виставок, ярмарків,фестивалів тощо).
Місце паркування – частина вулиці, на якій створена зона паркування та яка відділена розміткою і призначена для паркування одного транспортного засобу.
Спеціально обладнані місця – місця паркування на проїжджій частині вулиць, прилеглих майданчиках, площах, внутрішніх територіях, визначені дорожніми знаками; можуть мати дорожню розмітку, спеціальні технічні засоби, приміщення для персоналу.
Нічне паркування – спеціально відведені чи обладнані місця для паркування транспорту з режимом роботи з 20 год. до 08 год. Під нічне паркування автотранспорту можуть використовуватись внутрішні території підприємств, організацій, установ, внутрішньо-квартальні вулиці.
Зона паркування службового транспорту – спеціально обладнані місця для паркування транспортних засобів підприємств, організацій, установ тощо на прилеглих до них територіях.
Плата за паркування автотранспорту – обов’язкова оплата, яка сплачується водієм за паркування автотранспортного засобу в офіційно визначеній зоні паркування та складається зі збору за паркування автотранспорту і плати за організацію паркування автотранспорту, а також підтверджується доступним для звірки розміщенням платіжного документа під вітровим склом транспортного засобу.
Збір за паркування автотранспорту – обов’язкова оплата, яка згідно із законодавством запроваджується і зупиняється міською радою на території  міста та зараховується до бюджету міста.
Плата за організацію паркування автотранспорту – частина плати за паркування, яка є доходом оператора паркування. Ставка плати за організацію паркування автотранспорту встановлюється виконавчим комітетом Рахівської міської ради.
Платники збору за паркування автотранспорту – громадяни чи суб’єкти підприємницької діяльності, які припарковують автотранспорт у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.
Паркомат – реєстратор розрахункових операцій, призначений для обслуговування водіїв у частині попередньої сплати ними коштів за прогнозований період стоянки їх транспортних засобів у зоні платного паркування.
Платне автоматизоване паркування – зона паркування, обладнана паркоматами та/або іншими системами для здійснення сплати коштів за паркування.
Паркувальний талон, квитанція – платіжні документи, які посвідчують сплату за паркування автотранспорту.
Пластикова чіп-картка, смарт-картка – багаторазові платіжні засоби, які забезпечують оплату вартості паркування транспортних засобів.
Абонементний талон- документ, який дає право на паркування транспортного засобу протягом визначеного періоду за попередньою оплатою або безоплатне паркування для пільгової категорії згідно Положення.
Служба контролю – група контролерів, які здійснюють контроль за сплатою коштів у зонах паркування.
Контролер – посадова особа, уповноважена здійснювати функції контролю за сплатою коштів за паркування транспортних засобів у зонах паркування.
Замовник – виконавчий комітет Рахівської міської ради.
Оператор паркування – суб’єкт підприємницької діяльності, юридична чи фізична особа, визначені рішенням виконавчого комітету Рахівської міської ради здійснювати організацію платного паркування автотранспорту (у тому числі із застосуванням паркоматів, пристроїв мобільного зв’язку, інтернет-терміналів тощо) та забезпечувати надходження збору за паркування до міського бюджету Рахівської міської ради.
3. Організація зон паркування транспортних засобів
3.1. Організація місць для платного паркування у м. Рахові здійснюється Замовником за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів підприємницької діяльності, громадських організацій за попереднім погодженням з уповноваженим органом відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території  міста.
3.2. Схема місць для платного паркування доводиться до відома учасників дорожнього руху через засоби масової інформації, а конкретні місця для паркування – шляхом встановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху.
Розробку схем організації дорожнього руху та паспортів зон паркування за окремими адресами здійснює замовник за погодженням з уповноваженим органом відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території міста.
3.3. Право на організацію та функціонування вуличної зони паркування транспортних засобів на території м.Рахів надається “Рахівкомунсервіс”.
3.4. Забороняється:
3.4.1. Паркування транспортних засобів з порушенням вимог Правил дорожнього руху, цього Положення та Правил благоустрою території  міста Рахів.
3.4.2. Організація платних місць паркування на проїжджих частинах вулиць у межах, прилеглих до закладів охорони здоров’я, дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, міських кладовищ і культових споруд та на їх територіях.
3.5. Організація зон паркування службового автотранспорту підприємств, організацій, торговельних закладів (ринків, магазинів, супермаркетів), розважальних закладів і салонів (ресторанів, кафе, барів, нічних клубів, тощо) біля своїх місць розташування та у спеціально обладнаних для паркування автотранспорту місцях здійснюється Замовником відповідно до звернень керівників або власників підприємств, організацій, закладів.
3.6. У зонах платного паркування до 10 відсотків місць паркування (але не менш як одне місце) виділяється для пільгового розміщення транспортних засобів.
3.7. Режим роботи зон платного паркування встановлюється  за погодженням “Рахівкомунсервіс”із Замовником.
3.8. Контроль за здійсненням діяльності оператором платного паркування покладається на Замовника.
4. Форми оплати та порядок розрахунків за паркування
4.1. До системи оплати за користування місцями платного паркування у м.Рахів  входить безготівкова та готівкова форми розрахунків, а саме:
4.1.1. Квитанції (чеки) на паркування автотранспорту.
4.1.2. Абонементні талони на паркування автотранспорту (місячні, квартальні тощо).
4.1.3. Безготівкова передоплата за місця для паркування автотранспорту підприємств, організацій та установ.
4.1.4. Пластикові чіп-картки, смарт-картки.
4.1.5. Електронні текстові повідомлення.
4.2. Порядок розрахунків за паркування транспортних засобів:
4.2.1. Придбання фізичними і юридичними особами абонементних талонів та пластикових чіп-карток, смарт-карток на паркування автотранспорту здійснюється у безготівковій формі або за готівку через “Рахівкомунсервіс”.
4.2.2. Квитанції, чеки, абонементні талони, чіп-картки, смарт-картки на паркування надходять в обіг із зазначенням оплаченого часу знаходження транспортного засобу на місці паркування.
4.2.3. Безготівкова оплата може здійснюватись згідно з укладеним з платником договором, умови якого не можуть суперечити цьому Положенню і законодавству України.
4.2.4. Фізичні особи за відсутністю абонементних талонів здійснюють розрахунки за паркування транспортного засобу по квитанції на місці паркування за готівку.
5. Плата за паркування транспортних засобів

5.1. Плата за паркування транспортних засобів на території м.Рахів  включає в себе збір за паркування, який затверджується рішенням сесії міської ради, та плату за організацію паркування, яка встановлюється рішенням виконавчого комітету міської ради.
5.2. Збір за паркування:
5.2.1. Збір за паркування встановлюється з розрахунку за 1 годину паркування у таких розмірах:
* 3 відсотки від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у спеціально обладнаних місцях;
* 2 відсотки від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у спеціально обладнаних місцях у режимі нічного паркування;
* 1 відсоток від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у відведених місцях.
5.2.2. Паркування автотранспорту терміном до 10 хвилин з метою посадки-висадки пасажирів чи завантаження-розвантаження вантажу здійснюється безкоштовно.
5.2.3. Паркування автотранспорту терміном більше ніж 10 хвилин сплачується по тарифу за 1 годину незалежно від кількості хвилин до однієї години та в подальшому за кожну повну чи неповну годину.
5.2.4. Після закінчення оплаченого часу знаходження транспортного засобу на майданчику для паркування допускається безкоштовна пільгова стоянка протягом 10 хвилин для того, щоб водій сплатив або забрав транспортний засіб з місця паркування.
5.2.5. Збір за паркування надходить у повному обсязі до міського бюджету м.Рахів.
5.2.6. Збір за паркування перераховується “Рахівкомунсервіс”щотижнево та остаточно до 5 числа місяця, наступного за звітним.
5.2.7. За несвоєчасне перерахування збору до “Рахівкомунсервіс”застосовуються фінансові санкції відповідно до чинного законодавства та укладеного із Замовником договору.
5.3. Плата за організацію паркування:
5.3.1. Плата за організацію паркування – це плата за облаштування та обслуговування місць для платного паркування (встановлення та експлуатації паркоматів, дорожніх знаків, табличок, нанесення дорожньої розмітки тощо).
5.3.2. Стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину паркування згідно із затвердженим або погодженим виконавчим комітетом Рахівської міської ради тарифом за організацію паркування.
5.3.3. Сплачується водіями на місцях для платного паркування одночасно зі збором за паркування з отриманням єдиного платіжного документа про сплату (чека, квитанції, пластикової чіп-картки, смарт-картки тощо) чи електронного текстового повідомлення через мобільний телефон.
5.3.4. Може стягуватися готівкою або у безготівковій формі.
6. Система управління, координація та контроль зон паркування
6.1. До системи платного паркування та контролю зон паркування належать:
6.1.1. Місця для паркування з дорожньою розміткою або без дорожньої розмітки та дорожніми знаками.
6.1.2. Автоматизована система оплати часу паркування, яка складається з паркоматів та/або інших систем сплати коштів за паркування.
6.1.3. Квитанції, абонементні талони, пластикові чіп-картки, смарт-картки.
6.1.4. Контролери, які здійснюють контроль за сплатою водієм коштів за паркування.
6.1.5. Працівники відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території  м.Рахів, які контролюють дотримання Правил дорожнього руху у частині паркування, тощо.
6.1.6. Технічна служба з обслуговування паркоматів та/або інших систем сплати коштів за паркування.
6.1.7. Технічна служба, яка обслуговує автоматизовану систему паркування, веде статистичну обробку даних.
6.1.8. Мережа розповсюдження абонементних талонів, чіп-карток через операторів паркування та за окремими договорами – через магазини, кіоски тощо.
6.2. Організація та експлуатація (безпосереднє управління) автоматизованої системи платного паркування, облаштування місць для платного паркування, а також здійснення розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування їхнього транспорту покладається на оператора паркування – “Рахівкомунсервіс”.
6.3. Оператор паркування у своїй роботі керується чинним законодавством та цим Положенням.
6.4. Оператор паркування здійснює за власний рахунок оснащення, експлуатацію і утримання місць для платного паркування: встановлює обладнання для паркування, проводить ремонт, облаштовує майданчики для паркування транспортних засобів, проводить монтаж дорожніх знаків тощо.
6.5. Контроль за сплатою коштів та дотриманням вимог цього Положення здійснюють контролери служби контролю оператора паркування.
6.6. Організація зони паркування, справляння плати за паркування, перерахунок до міського бюджету м.Рахів збору за паркування автотранспорту здійснюється оператором паркування.
6.7. Відділ Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Рахів  здійснює контроль за дотриманням водіями автотранспортних засобів та операторами паркування правил дорожнього руху.
6.8. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати збору за паркування автотранспорту здійснює Рахівська ДПА та Замовник.
7. Звітність
7.1. Оператор паркування надає протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця, податкову звітність зі збору за паркування автотранспорту за місцем своєї реєстрації.
7.2. За несвоєчасне надання звіту до оператора застосовуються санкції згідно з чинним законодавством.
8. Пільги при користуванні зонами платного паркування
8.1. Правом безкоштовного паркування користуються:
8.1.1. Спеціальний автотранспорт зі службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків у зоні місць для платного паркування (МВС, СБУ, пожежна охорона, швидка медична допомога, аварійний спеціалізований транспорт комунальних служб міста, служб енергозабезпечення та зв’язку).
8.1.2. Інваліди війни, інваліди з дитинства та інваліди внаслідок загального захворювання на підставі відповідних посвідчень.
8.2. Питання пільгового паркування службового автотранспорту місцевих органів влади та інших бюджетних організацій вирішується окремо Рахівською міською радою за погодженням з профільними постійними комісіями міської ради у встановленому порядку.
9. Правила поведінки водія у зоні паркування
Водій:
9.1. Здійснює заїзд у зону паркування, про що його інформують відповідні дорожні знаки 5.38 або 5.39 з табличкою 7.14, визначені у Правилах дорожнього руху.
9.2. Розміщує свій транспортний засіб у зоні паркування відповідно до дорожньої розмітки та з дотриманням всіх вимог Правил дорожнього руху і Правил благоустрою території міста Рахів.
9.3. Проводить сплату коштів за прогнозований період стоянки транспортного засобу у зоні паркування через:
9.3.1. уповноваженого працівника оператора паркування;
9.3.2. паркомат;
9.3.3. мобільний телефон;
9.3.4. інтернет.
Інструкція щодо порядку здійснення сплати коштів за паркування через технічні пристрої знаходиться на лицевій частині цих пристроїв або інформаційній табличці у межах зони паркування.
9.4. Розміщує у доступний для звірки спосіб під вітровим склом автомобіля платіжний документ або абонементний талон.
9.5. Після завершення дозволеного часу паркування транспортного засобу залишає зону паркування або здійснює доплату коштів згідно з пунктом 11.3 цього Положення.
10. Повноваження суб’єктів паркування
10.1. Замовник -Рахівська міська рада:
10.1.1. Затверджує схему місць для платного паркування транспортних засобів у місті Рахові;
10.1.2. Контролює, координує і узгоджує роботу з усіма учасниками діяльності системи платного паркування.
10.1.3. Затверджує плату за послуги оператора по паркуванню транспортних засобів на території  м.Рахів.
10.1.4. Спеціаліст  “Рахівкомунсервіс”веде реєстр місць паркування з внесенням змін і доповнень до реєстру, контролює технічний стан місць паркування та розробляє заходи щодо його поліпшення і направляє їх для виконання оператору паркування, доводить до відома власників транспортних засобів порядок користування місцями для платного паркування через засоби масової інформації, організовує розробку паспортів по кожному місцю паркування.
10.1.5. Міський голова від імені міської ради, в якості Замовника, укладає договір з оператором паркування – “Рахівкомунсервіс”, щодо експлуатації місць для паркування
10.2. Уповноважений орган – відділ Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м. Рахів:
10.2.1. Погоджує схеми паркування транспорту у м. Рахів;
10.2.2. Контролює виконання встановлених у місті  цим Положенням норм паркування транспорту у межах своєї компетенції;
10.2.3. Накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху;
10.3. Оператор паркування –  “Рахівкомунсервіс”:
10.3.1. Надає якісні послуги з паркування автомобілів та здійснює контроль за повнотою і своєчасністю збору за паркування;
10.3.2. Забезпечує своєчасне надходження визначеного місцевого збору за паркування;
10.3.3. Забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;
10.3.4. Обладнує місця для паркування відповідно до паспортів зон паркування;
10.3.5. Здійснює за власні кошти впровадження, експлуатацію та належне технічне утримання засобів автоматизованої системи оплати за місця для платного паркування автомобілів у визначених місцях м. Рахів;
10.3.6. Забезпечує комплектацію місць для платного паркування технічними засобами;
10.3.7. Дотримується норм і вимог чинного законодавства з охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, екологічної безпеки;
10.3.8. Навчає персонал, який обслуговує місця для паркування;
10.3.9. Видає водіям транспортних засобів, які припарковані у зонах паркування, платіжні документи встановленого зразка, які передбачені цим Положенням;
10.3.10. У доступній формі доводить до водіїв автотранспортних засобів, які користуються місцями платного паркування, це Положення, а також додаткові умови (послуги) користування, якщо такі встановлюються;
10.3.11. Взаємодіє з працівниками відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м. Рахів  щодо питань організації місць паркування;
10.3.12. Вимагає від водіїв виконання Закону України “Про дорожній рух” у частині дотримання ними санітарного стану на місці платного паркування;
10.3.13. Не несе відповідальності за охорону транспортних засобів, які припарковані у місцях платного паркування, що ним експлуатуються, якщо це не входить у перелік додаткових послуг, що ним надаються;
10.3.14. Утримує в належному санітарному стані місця паркування.
10.4. Служба контролю:
10.4.1. Виконує функцію контролю за повнотою і своєчасністю сплати водіями збору за паркування;
10.4.2. Вживає заходи, передбачені цим Положенням, до водіїв транспортних засобів за перевищення часу (несплату) користування місцями для платного паркування;
10.4.3. Повідомляє чергову службу відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м. Рахів про наявність порушення вимог цього Положення з боку водіїв та необхідність реагування з їх сторони;
10.4.4. Контролює правильність надання пільг окремим категоріям громадян і організаціям щодо користування платними місцями для паркування та при необхідності реєструє транспортні засоби у журналі з метою запобігання несплати за паркування;
11. Обов’язки водія у зоні паркування
Водій у зоні паркування:
11.1. Дотримується вимог цього Положення та інших нормативно-правових актів, що регулюють сферу платного паркування на території м. Рахів.
11.2. Здійснює паркування транспортних засобів виключно у місцях, визначених розміткою або дорожніми знаками.
11.3. Своєчасно сплачує місцевий збір, послуги за паркування та інші фактично надані послуги, у встановлених нормативними актами розмірах.
11.4. Дотримується чистоти і порядку у зонах паркування.
12. Відповідальність водія
Водії, які порушують норми цього Положення, відмовляються від виконання вимог працівників оператора, обумовлених цим Положенням, можуть бути притягнені до відповідальності згідно з чинним законодавством.
13. Інші умови
13.1. При проведенні громадсько-політичних та інших масових заходів забороняється стоянка транспортних засобів у місцях їх проведення.
13.2. Функціонування автоматизованої системи платного паркування транспортних засобів повинне супроводжуватись широким інформуванням населення через засоби масової інформації про форми розрахунків за послуги паркування, пільги та санкції до порушників норм цього Положення.

Секретар ради                             І.І.Беркела