• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Призовники отримають майже 3 тисячі гривень допомоги при відправці на службу
опубліковано: 26.04.2016р. о 14:16, автор: Рахівська міська рада

5 травня 2016 року в Україні стартує черговий призов на строкову військову службу відповідно до Указу Президента України від 29.03.2016 №122/2016.

Протягом травня-червня військові частини України планується поповнити 16615 юнаками призовного віку. Майже половина з них припадає на оборонне відомство – 8015 чоловік. У Нацгвардію і Держприкордонслужбу – по 4000 відповідно. Ряди Держспецтрансслужби стануть густішими на 600 призовників. Про це йдеться в Додатку № 1 до розпорядження Кабміну від 20.04.2016 № 311-р.

Найбільший обсяг по призову має виконати Дніпропетровщина – 1800 новобранців. Закарпаття ж отримало завдання призвати 334 строковики, більшість із яких потрапить на службу безпосередньо до Збройних Сил України, інші – до Нацгвардії, Держприкордонслужби та Держспецтрансслужби. Загальна вартість призовної компанії складе майже 50 млн. грн., які перераховуються з усіх регіонів країни на потреби армії, Нацгвардії, Держприкордонслужби та Держспецтрансслужби.

Варто зазначити, що призваним на строкову військову службу вихідна допомога, передбачена статтею 44 КЗпП, не виплачується: адже призовників не звільняють, а увільнюють від роботи на час проходження строкової служби (згідно зі ст. 119 КЗпП). Але без грошей новобранці не залишаться: на кожного з них передбачено виділити 2993 грн. 13 коп., в тому числі 2900 грн. (дві мінімальні зарплати в розмірі, який діє з 1 травня 2016 року).

Виплату такої грошової допомоги проводитимуть на підставі наказів військових комісарів. Гроші перераховуватимуть на рахунок в банку (вказаний одержувачем). Сам же порядок виплати грошової допомоги тим, хто призивається на строкову військову службу, затверджений урядовою постановою від 12.08.2015 № 587.

Всі громадяни, призвані на строкову військову службу, проходитимуть службу в пунктах постійної дислокації військових частин, жоден військовослужбовець строкової військової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей залучатися не буде.

Нагадаємо, у Рахівському районі також триває активна підготовка до призовної кампанії. У військовому комісаріаті проводиться попередній медичний огляд, обстеження, лікування та вивчення призовників. Саме з цією метою військовослужбовці та працівники райвійськкомату відвідують домівки жителів району, повідомляючи юнаків про необхідність прийти до військкомату.

Районний військовий комісаріат