• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Рада спростила правила виїзду дітей за кордон: що змінилося
опубліковано: 11.07.2022р. о 09:13, автор: Рахівська міська рада

Верховна Рада України внесла зміни у законодавство, згідно з якими спрощується процедура вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України. Про це повідомив у Telegram народний депутат України Олексій Гончаренко. Зокрема, кожен з батьків може надавати дозвіл на тимчасовий виїзд дитини до 16 років за кордон у «Дії».
Також визначається чіткий перелік підстав, коли один з батьків може вивозити за кордон дитину до 16 років без згоди другого з батьків:
– у разі смерті другого з батьків або набрання законної сили рішенням суду про оголошення його померлим; – набрання законної сили рішенням суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків, про визнання другого з батьків безвісно відсутнім або недієздатним;
– якщо дитина або другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства;
– виїзду у супроводі одинокої матері; – виїзду у супроводі одного з батьків, місце проживання дитини з яким визначено за рішенням суду або підтверджено висновком органів опіки та піклування та до якого не застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною. У такому випадку виїзд дитини за межі України дозволяється на строк не більше одного місяця – наявності у другого з батьків заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці; – набрання законної сили рішенням суду про надання дозволу на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла шістнадцяти років, без згоди другого з батьків.