• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Рішення міської ради №636 від 14 лютого 2014 року Про затвердження звернення до голови Верховної Ради України
опубліковано: 15.02.2014р. о 16:38, автор: Рахівська міська рада

Рахівська міська рада

п’ятдесят четверта  сесія  міської ради

шостого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

від 14 лютого 2014  року  №636

м. Рахів

 

Про затвердження звернення до голови

Верховної Ради України

 

Розглянувши пропозицію асоціації міст України від 20.01.2014 року №1-3, відповідно порядку пайової участі замовників розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Рахів затвердженого рішенням міської ради від 02.12.2011 р. №217, ст.40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

в и р і ш и л а :

1. Затвердити текст звернення  до голови Верховної Ради України                   Рибака В.В. згідно додатку.

 

Секретар ради                                                                 І.І.Беркела

 

 

 

            Додаток                                                                                  до рішення міської ради  №636

54 -ї  сесії 6-го скликання                                                                                              від  14.02.2014 р.

 

 

Голові Верховної Ради України

Рибаку В.В.

 

Вельмишановний Володимире Васильовичу!

Однією із вагомих передумов розвитку міста є створення та вдосконалення інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури населеного пункту.

Частина друга статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає, що замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту та до прийняття в експлуатацію об’єкта нерухомості перерахувати кошти пайової участі до відповідного місцевого бюджету.

Однак практика свідчить про недієвість такої правової конструкції. Її суттєвим недоліком є те, що законодавством не передбачено ніяких адміністративних бар’єрів для замовника у разі його ухилення від виконання своїх обов’язків. Часто виникають випадки коли недобросовісний замовник не звертається до органу місцевого самоврядування і не укладає договір про пайову участь. Але це не заважає йому здійснити будівництво об’єкта, ввести його в експлуатацію, оформити на нього право власності та розпоряджатися ним. Причинами такої ситуації є відсутність визначених на законодавчому рівні повноважень органів місцевого самоврядування в процесі прийняття закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію та відповідальності забудовників за ухилення від укладання договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.

З огляду на вказане пропонуємо прискорити розгляд та підтримати законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципу рівності всіх платників коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (№ 2528а від 04.07.2013), яким передбачено обов’язок органу державного архітектурно-будівельного контролю при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів перевіряти факт сплати замовником коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

 

З повагою

Міський голова                                                    Я.В.Думин