• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
СПІВПРАЦЯ З ЧЕСЬКИМИ ПОБРАТИМАМИ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ З ПІДТРИМКИ УСТАНОВ МІСТА
опубліковано: 15.08.2017р. о 13:18, автор: Рахівська міська рада

З 10 по 12 серпня цього року в Рахові відбулася чергова подія, яка є значущою не лише на сьогоднішньому етапі, а й принесе надзвичайні переваги місту в майбутньому.

Так, за ініціативи керівника Благодійного фонду ВІЗа Володимира Чубірко та на запрошення міського голови Віктора Медвідя до нас завітала делегація з краю Височина, Чехія, на чолі з головою адміністрації краю паном Зденеком Кадлецом. Серед гостей також були: намісник Гетьмана в краї Височина Павел Пацал та Катеріна Свободова, завідувач канцелярії Гетьмана, координатор міжнародної співпраці в крайовому уряді, Лібор Залешак, член крайового уряду. Ну і, звичайно ж, поважна делегація з майбутнього міста-побратима Рахова – Тржебич: пан Павел Яната, староста міста, пан Владмімір Малий, намісник старости, пан Павел Гержман, депутат міськради. Крім того у візиті брали участь представники фонду ВІЗа пан Володимир Чубірко (голова) та пан Василь Самандрула.

Програма перебування чеської делегації була надзвичайно насиченою. В першу чергу відбулася робоча зустріч-знайомство з рахівськими колегами, на якій було зроблено взаємні презентації обох міст, звучали питання-відповіді щодо особливостей місцевого самоврядування в наших країнах. Потім – огляд об’єктів, таких як Центральна районна лікарня та її найбільш «гарячі» відділення, ЗОШ 1-3 ст. №1, дитсадок №4. Було обговорено ряд проблемних питань згаданих установ, їх потреби щодо сприяння в оновленні інфраструктури та розвитку. Чеські партнери не залишились байдужими до проблем містян і висловили бажання підтримати ті починання та інновації, які активно впроваджуються в місті, хоча і знаходяться під загрозою бути незавершеними через брак фінансування.

Також було проведено ознайомчу екскурсію для високоповажних гостей, яка включала не лише огляд самого міста, а й ознайомлення з санаторієм «Гірська Тиса» в Квасах, візит до Струківської церкви в Ясіня, до Музею екології гір та візит-центру в географічному центрі Європи Карпатського біосферного заповідника.

За результатами візиту прийнято спільне рішення щодо підписання Угоди про партнерство між містами Рахів та Тржебич, а також обговорено перші кроки підтримки, яка буде надана крайовим урядом Височини через Фонд ВІЗа та майбутнім містом-побратимом Рахову, а саме: функціональні ліжка для травматологічного відділення ЦРЛ та набір меблів для діточок садочка №4.

Це тільки перші конкретні кроки в напрямку досягнення реальних результатів чесько-української співпраці, які наші партнери хочуть зробити якомога швидше, адже, як зазначив намісник Гетьмана пан Павел Пацал: «допомога, яка надійшла вчасно, це подвійна допомога»!

Вікторія Губко,
провідний спеціаліст з міжнародних зв’язків Рахівської міськради