• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Стали відомі “Учителі року-2017” на Рахівщині
опубліковано: 12.01.2017р. о 15:58, автор: Рахівська міська рада

З метою виявлення творчих, ініціативних педагогів, вивчення та поширення передового педагогічного досвіду щодо впровадження сучасних методів навчання у районі було проведено І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017».

Конкурс проведено у два етапи: І етап – заочний 12.12.2016, ІІ етап – очний 15.12.2016. Роботи було представлено у чотирьох номінаціях: „Біологія”, „Інформатика”, „Музичне мистецтво”, „Початкові класи”, повідомили у відділі освіти, молоді та спорту Рахівської РДА.

У заочному турі першого (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017» року взяли участь 40 вчителів з 23 загальноосвітніх навчальних закладів (22 – І-ІІІ ст. та 1- І-ІІ ступенів), а саме: з номінації «Інформатика» – 7, «Початкова освіта» – 20, «Біологія» – 10, «Музичне мистецтво» – 3.

Керівництво Квасівської, Косівсько-Полянської №1, Лазещинської, Розтоківської та Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, вчителі яких взяли участь у трьох номінаціях,здійснюють цілеспрямовану роботу з виявлення і підтримки творчо працюючих учителів, педагогів-новаторів, сприяння у підвищенні ролі вчителя в суспільстві та престижності його професії постійно дбають про підвищення фахової майстерності вчителів.

По два учасники конкурсу в різних номінаціях «Учитель року-2017» представили Великобичківська №1, Верхньоводянська №1, Видричанська, Лужанська, Плаюцька, Рахівські №1 та №2 ЗОШ І-ІІІ ст.

По одному учаснику взяли участь у конкурсі з Білоцерківської, Великобичківської №2, Великобичківської ЗОШ-інтернат, Діловецької, Костилівської, Рахівської ЗОШ №2, Росішківської, Ясінянської №1, Косівсько-Полянської ЗОШ І-ІІ ст. №2. Відрадно, що у Конкурсі беруть участь педагоги Білоцерківської та Плаюцької шкіл з румунською мовою навчання.

Під час заочного туру фахове журі, до складу якого входили методисти районного методичного кабінету, досвідчені учителі, вивчили представлені конкурсні матеріали, які висвітлювали творчий доробок і професійні здобутки учасників і визначили по три учасники очного етапу.

Найвагоміші результати заочного туру Конкурсу, по два учасники на очний етап змагань, у освітян Лазещинської та Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. у номінаціях: „Біологія” та „Початкова освіта”, Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 у номінаціях: „Інформатика” та „Музичне мистецтво”. Та по одному учаснику очного етапу Конкурсу у номінації „Початкова освіта» Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст., номінації «Інформатика» Білинської та Розтоківської ЗОШ І-ІІІ ст., у номінації «Біологія» Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, у номінації «Музичне мистецтво» Квасівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Випробування очного етапу Конкурсу проводилися на базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 і складалися із тестування з педагогіки і психології та проведення уроків.

Тестування засвідчило професіоналізм учасників конкурсу, володіння ними знаннями з педагогіки та психології, а проведені учасниками уроки були ілюстрацією фахового набутку вчителя, його творчого підходу до викладання предмета та здатності продукувати нові ідеї. Вчителі засвідчили володіння методикою, уміння налагоджувати контакт з дітьми, застосовувати активні форми і методи навчання, спрямовувати діяльність учнів на практичне засвоєння програмового матеріалу, майстерно використовувати засоби предмета для формування загальнолюдських цінностей.

Підсумовуючи результати конкурсних випробувань, члени журі зазначили, що учасники продемонстрували достатній рівень сформованості системи умінь професійно-орієнтовного використання інформаційно-комунікаційних технологій, наявність знань про дидактичні можливості у навчанні, а також творчий потенціал та позитивну мотивацію до використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності.

Розглянувши результати тестування та відвідавши практичні заняття, фахове журі визначило переможців першого (районного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2017”. Ними стали:
у номінації „Початкова освіта” – Никоряк Лілія Миколаївна, учитель Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст.;
у номінації „Інформатика» – Дем’янчук Юрій Степанович, учитель Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2,
у номінації «Біологія» – Головчук Олеся Іванівна, учитель Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст., Данюк В.А.,
у номінації „Музичне мистецтво” – Семенюк Любов Борисівна, учитель Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

Звання лауреатів першого (районного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2017” вибороли:
у номінації „Початкова освіта” – Скрипка Оксана Лаврентіївна, учитель Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст., Петрюк Наталія Миколаївна, учитель Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ст.;
у номінації „Інформатика» – Харбака Марія Василівна, учитель Розтоківської ЗОШ І-ІІІ ст., Молдавчук Іван Юрійович, учитель Білинської ЗОШ І-ІІІ ст.;
у номінації «Біологія» – Данюк Вікторія Антонівна, учитель Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Бузак Любов Юріївна, учитель Лазещинської ЗОШ І-ІІІ ст.;
у номінації „Музичне мистецтво” – Кабаль Леся Олексіївна, учитель Квасівської ЗОШ І-ІІІ ст., Бужор Тетяна Олексіївіна, учитель Косівсько-Полянської ЗОШ І-ІІ ст. №2.

Переможців та лауреатів першого (районного) етапу конкурсу «Учитель року-2017» привітали та нагородили грамотами і невеличкими подарунками, повідомили у відділі освіти, молоді та спорту Рахівської РДА.