• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Туристам на замітку: у Карпатах прокинулися ведмеді
опубліковано: 21.03.2017р. о 17:02, автор: Рахівська міська рада

Наразі у лісах Карпат прокинулися ведмеді, заклопотані збереженням потомства і будь-якого чужинця на своїй території сприймають, як ворога.

– Територія в лісі у ведмедів розділена між собою, і вони її строго охороняють, – розповів “КП” в Україні “заступник директора з наукової роботи НПП” Сколівські Бескиди “Василь Приндак. – Тому будь-хто сюди ризикує стати жертвою звіра. За останні чотири року ведмеді кожен сезон атакували людей – це були місцеві жителі, які в цей же час збирають оленячі роги в лісах. Благородні тварини в лютому-березні скидають свою “корону”, яку підприємливі селяни потім дорого продають як сувеніри. Причому, людей біда не вчить – на одного чоловіка в Майданському лісництві ведмідь нападав два роки поспіль. Добре ще, що смертельних випадків не було.

Збирачів рогів рятувало те, що на лісовий промисел вони вже йдуть без поодинці, а удвох-утрьох – так вони могли відволікати увагу ведмедя з себе на товариша, і поки той метався, встигали сховатися.

Втім, напоротися на клишоногого на узліссі шансів мало – ведмеді живуть в глибині, далеко від людських поселень. Щоб зустрітися з ним, потрібно пройти до десяти кілометрів від населеного пункту. Але є і урочища, де ведмеді живуть постійно. Головне, кажуть лісники, не переходити далеко в хащі, уникати лісових балок, де можуть гуляти ведмедики.

Вже тижні через три-чотири ведмеді заспокояться, і самі будуть бігти від непроханих гостей – ці звірі не люблять шуму і суєти. Всього ж на 35 000 га парку “Сколівські Бескиди” живе 26 ведмедів.