• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
У Рахові урочисто відкрили виставку Михайла Ворохти (ФОТО)
опубліковано: 07.11.2016р. о 09:52, автор: Рахівська міська рада

6 листопада у Рахові, в районному будинку культури, відбулось урочисте відкриття персональної виставки Михайла Ворохти “Барви рідного краю”.

З вітальним словом до ювіляра звернувся міський голова, побажа

Виставку приурочили до 50 річного ювілею художника.

Експонуватимуться “Барви рідного краю” впродовж 2-х тижнів, до 20 листопада.

Михайло Ворохта народився в сім’ї корінних рахівчан 6 листопада 1966 року в Рахові. В 1974-1984 рр. навчався в Рахівській середній школі №2. Під час навчання, вже з другого класу займався в художній студії.

Після закінчення школи вступив на навчання на художньо-графічний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту ім. В.Стефаника. Улюбленим предметом в інституті був живопис, який викладали такі відомі майстри пензля, як Михайло Фіголь, Микола Канюс, Богдан Бойчук, Володимир Сірко, Володимир Лукань та інші. Навчання було перерване після першого курсу службою в армії (м.Бердичів та м.Галле в НДР).

З 3-го курсу паралельно з навчанням працював керівником художньої студії Івано-Франківського Палацу піонерів при Угорницькій школі-інтернат для дітей-сиріт, а згодом і художником-декоратором при Палаці піонерів.

Дипломною роботою був настінний розпис в Угорницькій школі-інтернат на тему “Світ дитинства”, якою керував Микола Канюс. Робота являла собою диптих на двох протилежних стінах і була виконана на оцінку “відмінно”.

Після закінчення інститутубув направлений на роботу в Рахівський район. Перші два роки працював вчителем образотворчого мистецтва та креслення в Костилівській середній школі. Згодом перевівся на роботу в Будинок піонерів, який через певний період був переіменований в Будинок дитячої та юнацької творчості. Працюючи у відділі освіти, паралельно займався творчою діяльністю. Мав персональну виставку у районній бібліотеці для дорослих, виставляв свої роботи на гуцульських фестивалях в Рахові, Верховині, Яремчі.

Одна з робіт Ворохти Михайла “Дідова хата” експонувалась на підсумковій осінній виставці в 1993 році уКиєві, яку проводила спілка художників України.

Разом з Василем Скрипкою була організована групова виставка живопису в м. Ужгороді в залі музею архітектури і побуту під назвою “Художники Гуцульщини”.

В 2013 році роботи експонувались на міжнародних виставках в Бая-Маре /Румунія/, Деск, Будапешт/Угорщина/, Свіднік/Словаччина/, Ужгород в національному художньому музеї ім. Бокшая,та місті Коломия/Національний музей Гуцульщини.