• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
У Рахові за “круглим столом” обговорювали перспективи створення краєзнавчого музею
опубліковано: 19.06.2018р. о 15:04, автор: Рахівська міська рада

Про нагальну потребу заснування історико-краєзнавчого музею у Рахові мовиться добрих п’ятдесят літ, начебто усі – і влада, і громадськість – за, однак далі розмов справа до недавнього часу не просувалася.

З ініціативи почесних громадян Рахова та місцевих активістів минулого тижня у райцентрі відбулось засідання круглого столу «Краєзнавчий музей у Рахові: проблеми і перспективи».
Рахів і Рахівщина мають багатющі духовні скарби, високохудожні зразки матеріальної гуцульської культури, які зробили б честь та славу багатьом народам.  Ми усі свідомі того, що через кілька десятиліть вже  буде важко знайти у бабусиних цифрованих скринях і на дідових горищах мистецькі артефакти, якими нині ще можемо наповнити експозиції майбутнього осередку культури.
Зберегти духовні надбання прадідів для прийдешніх поколінь нині – вкрай актуальне питання. Реалізувати цю високу місію  можна тільки в музеї, яким би заопікувалася уся громада.
Гідні наслідування приклади подають музеї Микуличина, Яремчі, Колочави, Верховини, Коломиї, Косова, Криворівні, Печеніжина, Космача, Путили, Вижниці. Тільки Рахів, сей гуцульський Париж, не має свого історико-краєзнавчого музею.
Найвищий час від слів перейти до діла. Тому учасники круглого столу наголошували на необхідності здійснювати перші практичні кроки.
Тон дискусії задав багатолітній директор Львівського музею історії релігії, уродженець гуцульського Косова Володимир Гаюк. Почесні громадяни Рахова – доктор біологічних наук, професор Федір Гамор, письменники і журналісти Василь Кухта та Олександр Масляник,  а також голова громадської організації «Нова Рахівщина» й депутат міськради Ярослав Думин, архітектори Михайло та Орися Кравчуки, священик о. Василь Носа наголошували на тому, що створення історико-краєзнавчого музею Закарпатської Гуцульщини в Рахові – виклик нам усім. Мусимо спільно відповісти на нього з гідністю справжніх патріотів прадавнього міста.
Міський голова Рахова Віктор Медвідь і начальник відділу культури райдержадміністрації Володимир Шепета підтримали ініціативу громадськості й розповіли про існуючі проблеми й найближчі перспективи.
Визначено місце під майбутній музей, однак спільно з районною і міською владою обговорення триматиме, до участі в ньому буде запрошено фахівців-музейників, краєзнавців, істориків, себто професійних організаторів сучасного музейництва. Експертне середовище подасть практичні й методологічні рекомендації.

Анна Грапенюк

Закарпаття онлайн