• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Увага! Зміни щодо Реєстру неприбуткових установ та організацій
опубліковано: 12.08.2016р. о 15:26, автор: Рахівська міська рада

ДПІ у Рахівському районі доводить до Вашого відома, що 16.07.2016 р. набрав чинності Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі Порядок), який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. N 440.

Відповідно до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України та п. 7. Порядку фіскальний орган здійснює включення до Реєстру неприбуткові організації які відповідають таким вимогам:

– утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

– установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

– установчі документи неприбуткової організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

– установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

У зв’язку з приведенням Реєстру неприбуткових установ та організацій у відповідність до Порядку неприбутковим установам необхідно в місячний термін надати:

– інформацію щодо відповідності ваших установчих документів нормам ст. п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України;

– завірені копії установчих документів організації (в разі оприлюднення на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”- копій надавати не потрібно), а для житлово-будівельних кооперативів також завірені копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

При цьому, повідомляємо, що у разі не приведення до 1 січня 2017 року своїх установчих документів у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України та не надання копій установчих документів податковому органу, неприбуткова установа (організація) після 1 січня 2017 р. буде виключена з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі