• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
З 1 вересня на Рахівщині запрацюють бюро правової допомоги
опубліковано: 12.08.2016р. о 15:28, автор: Рахівська міська рада

Міністерством юстиції України затверджено Положення про бюро правової допомоги, відповідно до якого по всій території України запрацюють бюро правової допомоги, які замінять управління юстиції. Створення бюро в містах та районних центрах має на меті посилити правову спроможність територіальних громад і надати можливість людям реалізувати свої права за місцем проживання.

З 1 вересня 2016 року і на Рахівщині запрацюють бюро правової допомоги. Прийом громадян відбуватиметься у м. Рахів за адресою вул. Миру, 1, каб. 15 (Будівля райдержадміністрації) та у стм. Великий Бичків за адресою вул. Грушевського, 108 (Будівля селищної ради).

Основними завданнями бюро є:
– правопросвітництво у територіальних громадах;
– надання безоплатної первинної правової допомоги;
– забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги;
– надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту);
– забезпечення доступу до електронних сервісів Мін’юсту.

Бюро здійснюватимуть первинну правову допомогу, тобто консультуватимуть усіх без вийняту громадян з правових питань, роз’яснюватимуть зміни у законодавстві, складатимуть документи не процесуального характеру, займатимуться правовим просвітництвом. Бюро правової допомоги стануть універсальними центрами, де кожна людина зможе скористатись електронними сервісами Мін’юсту та отримати безоплатну первинну правову допомогу.

Крім того, соціально незахищені категорії громадян матимуть доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги. У свою чергу безоплатна вторинна правова допомога включає такі види послуг: захист, представництво інтересів осіб у судах, складання документів процесуального характеру. Ці послуги надаватимуться адвокатами або штатними юристами бюро, за дорученням Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.