• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Відбулася зустріч з експертами щодо підтримки природоохоронних територій КБЗ
опубліковано: 21.02.2017р. о 15:27, автор: Рахівська міська рада

У Карпатському біосферному заповіднику відбулася зустріч з експертами проекту щодо підтримки природоохоронних територій в Україні.

16 лютого у Карпатському біосферному заповіднику відбулася зустріч команди впроваджувальної організації українсько-німецького проекту «Підтримка природоохоронних територій в Україні» з колективом Карпатського біосферного заповідника (КБЗ).

Даний проект фінансується німецьким банком КfW та реалізується міжнародним консорціумом, який включає Дунайсько-Карпатську програму Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні, Українське товариство охорони птахів (УТОП), Франкфуртське зоологічне товариство (ФРН) та німецьку консалтингову компанію АНТ GROUP AG. Загальний бюджет проекту становить 14 млн. євро, а його реалізація здійснюватиметься протягом 6-ти років. Крім Карпатського біосферного заповідника, він охоплює ще 7 природоохоронних територій, які розташовані переважно в регіоні Українських Карпат. 
Зустріч розпочато з виступу директора КБЗ Миколи Рибака та короткої презентації про біосферний заповідник. У свою чергу керівник впроваджувальної організації, менеджер європейських програм Франктфуртського зоологічного товариства Міхаель Бромбахер наглядно ознайомив працівників установи з процедурою впровадження проекту та розповів про фінансування заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління природоохоронними територіями та збереження їх біорізноманіття. Також п. Міхаель та його заступник, керівник УТОПу Олег Дудкін детально розповіли присутнім про причини, з яких не було можливості розпочати реалізацію проекту ще торік.
У процесі візиту команда впроваджувальної організації разом із представниками адміністрації заповідника ретельно оглянули інфраструктуру Центральної садиби КБЗ. Особлива увага приділялася з’ясуванню стану найбільш критичних її компонентів, а саме котельні, системи опалення та будівлі музею екології гір. В результаті домовилися про підготовку протягом кількох наступних днів відповідного технічного завдання щодо їх реконструкції і передачу його на розгляд до Мінприроди України.
Загалом у рамках проекту впродовж 2017 року заплановано здійснити, окрім реконструкції вищезазначених котельні, системи опалення та будівлі музею екології гір заповідника, закупівлю автомобілів підвищеної прохідності, мотоциклів, форменого одягу для служби державної охорони, комп’ютерної та оргтехніки, засобів зв’язку тощо. Також продовжуватиметься вивчення механізму реалізації проекту у частині підтримки територіальних громад, що розташовані в зоні діяльності біосферного заповідника.
На завершення Микола Рибак подякував гостям за змістовне інформування колективу заповідника щодо реалізації проекту та запевнив про високий рівень зацікавленості установи у його якнайшвидшій реалізації.

Заслужений природоохоронець України,
директор заповідника Микола Рибак.