• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Візит до V-го району Белварош-Ліпотварош (Будапешт, Угорщина)
опубліковано: 31.05.2018р. о 13:01, автор: Рахівська міська рада

Белварош – Ліпотварош – історичний район Будапешта. Він знаходиться на лівому березі Дунаю між Ланцюговим мостом Сечень і мостом Свободи.

В перекладі з угорської назва перекладається, як «Внутрішнє місто». Із заходу він обмежений Дунаєм, з трьох інших сторін — малим кільцем бульварів, прокладених на місці колишніх міських стін. Белварош – Ліпотварош – осередок культурної та туристичної активності Пешта. Тут розташовано багато готелів, ресторанів, туристичних агентств, торгових точок, об’єктів культури. Через нього, паралельно Дунаю йде головна торгова вулиця Будапешта – вулиця Ваци.

У цьому районі знаходиться головний транспортний вузол угорської столиці – площа Ференца Деака, на якій перетинаються три лінії будапештського метрополітену (станція Деак Ференц тер) і проходить безліч маршрутів наземного транспорту.

Белварош – Ліпотварош славиться талановитими та працьовитими мешканцями. Ті, хто відвідують це місце, відчувають приязну гостинність та надовго мають хороші спогади.

25-27 травня делегація з міста Рахів у складі міського голови, депутатів та членів виконавчого комітету побувала з офіційним візитом в Угорщині. Варто зазначити, що V-й район Белварош-Ліпотварош (Будапешт, Угорщина) є містом-побратимом Рахова з 2000 року і за ці роки між меріями двох територіальних громад налагоджено плідну співпрацю.

На цьогорічному святкуванні Дня міста були присутні делегації із міст-побратимів Німеччини, Польщі, Румунії, Італії, Сербії, Словаччини.  Рахівських гостей привітно зустріли представники мерії, згодом відбулась офіційна зустріч, під час якої мери розповіли про співпрацю та обговорили успіхи в роботі. Було досягнено порозуміння на подальше співробітництво в галузях культури, спорту, туризму, відпочинку дітей за кордоном.  Згодом для гостей провели пізнавальну культурну екскурсію.

Окрім офіційної зустрічі, в ці дні відбувся Міжнародний Європейський фестиваль, на якому виступали колективи, ансамблі, РОК та фольклорні гурти. Рахів представив хореографічний колектив «Міленіум», під керівництвом Ангеліни Зозулич.

Учасникам  подарували незабутню екскурсію по Будапешту. За короткий час вони побачили Королівський палац, острів Маргарита, місцевий зоопарк, прекрасний музичний фонтан. Побували на екскурсії по вечірньому Дунаю та на басейнах Palladium.

Такими яскравими, показовими і незабутніми видалися відвідини Угорщини для делегації та талановитих дітей з міста Рахів.