• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Водники Закарпаття підсумували роботу за півроку
опубліковано: 28.07.2016р. о 08:58, автор: Рахівська міська рада

У вівторок, 26 липня в конференц-залі Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса під головуванням начальника БУВР Тиси Володимира Чіпака відбулося засідання колегії за підсумками діяльності БУВР Тиси в І півріччі 2016 року та визначення завдань на ІІІ квартал поточного року. У засіданні прийняли участь начальники відділів БУВР Тиси та керівництво міжрайонних управлінь водного господарства.

Розглянувши підсумки роботи за звітній період, колегія відзначила, що вжиті колективом БУВР Тиси заходи дали можливість забезпечити працездатність меліоративних систем, безаварійне функціонування гідротехнічних споруд, збереження і ремонт основних фондів, а також вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку.

В цілому БУВР Тиси спрацювало порівняно з відповідним періодом минулого року краще. За І півріччя 2016 р. на спеціальні рахунки від надання платних послуг надійшло 3146,2 тис. грн., що складає 55 відсотків до річного ліміту або в 2,4 рази більше І півріччя 2015 року. Три міжрайонні управління із п’яти збільшили власні надходження по відношенню до відповідного періоду минулого року.

У процентному співвідношенні надходження від виконання проектних робіт становлять 26,2%, лабораторні послуги – 5,5%, будівельні роботи – 26 %, послуги, пов’язані з використанням транспортних засобів – 22,2 %, від передачі майна в оренду – 6,5 %.

На виконання функціональних повноважень БУВР Тиси залучено 25,6 млн. грн., що складає 183 відсотки до фінансування з Державного бюджету.

Протягом півріччя за рахунок надання платних послуг механізмами і автотранспортною технікою підвідомчими організаціями БУВР Тиси отримано 1,7 млн. грн., що у 1,8 разів більше від показника за 1-ше півріччя минулого року 0,9 млн.грн.

Відповідно до виконання фінансово-економічних показників рейтингова оцінка міжрайонних управлінь водного господарства становить: перше місце посіло Тячівське управління, друге – Мукачівське, третє – Ужгородське, четверте – Виноградівське, п`яте – Берегівське.

Програма моніторингу довкілля у частині контролю якості поверхневих вод басейну Тиси за І півріччя 2016 року виконана в повному обсязі. Зроблено близько 3,1 тис. вимірювань показників якості води. Надано платних послуг з моніторингу вод на суму 94,2 тис. грн., що на 13% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

В рамках виконання заходів з благоустрою з початку 2016 року працівниками міжрайонних управлінь водного господарства ліквідовано 59 несанкціонованих сміттєзвалищ, упорядковано 35 сміттєзвалищ, вивезено 356,0 м³ сміття, розчищено 30,8 км русел потічків, упорядковано 24 зони відпочинку, парків та скверів, упорядковано 1 кладовища, очищено 41,3 км придорожніх смуг канав та кюветів, висаджено 346 дерев, а також очищено 103,2 км прибережних смуг.

Протягом І півріччя 2016 року розглянуто та надано 135 пропозицій до висновку щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування сектору Державного агентства водних ресурсів України у Закарпатській області.

В рамках виконання заходів “Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Тиса у Закарпатській області на 2013-2021 роки” протягом 1 півріччя 2016 року за рахунок коштів місцевого бюджету виконано робіт на суму 7028,1 тис. грн., що у 3,6 рази більше порівняно з аналогічним періодом минулого року (1 півріччя 2015 року – 1935 тис. грн.).

Протягом січня-червня 2016 року БУВР Тиси забезпечувало діяльність, передбачену двосторонніми Міжурядовими Угодами з питань водного господарства на прикордонних водах, укладеними Україною з Угорщиною, Словаччиною і Румунією, працювало над підготовкою кінцевих звітів по міжнародних проектах Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства HUSKROUA 2007-2013, а також брало участь у інших міжнародних заходах. Загалом, за перше півріччя 2016 року БУВР Тиси взяло участь у 16 міжнародних заходах.

Протягом звітного періоду продовжувалася робота з оновлення геоінформаційної системи: бази даних водогосподарських об’єктів Закарпатської області та їх розташування в ArcGIS.

Управлінням здійснювалося тестове впровадження моделі DIWA для прогнозування паводкової ситуації на річках Закарпатської області.

БУВР Тиси разом з підвідомчими управліннями проведено значну роботу з підготовки та організації відзначення ювілейної 10-ї річниці Дня Дунаю, що завершилось урочистим святкуванням за участю представників Держводагентства, Міжнародної комісії із захисту р. Дунай, Представництва Європейського Союзу в Україні, місцевих органів виконавчої влади України та Угорщини, журналістів, громадськості та інших зацікавлених організацій.

На нараді також були розглянуті й інші питання роботи Басейнового управління водних ресурсів р.Тиса та підвідомчих організацій, а також заходи щодо сталого функціонування водогосподарських організацій області у ІІІ кварталі 2016 року.

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса