• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Як отримати субсидію?
опубліковано: 16.02.2017р. о 08:28, автор: Рахівська міська рада

Житлова субсидія є безповоротною адресною допомогою держави на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання скрапленого газу та твердого палива особам, які зареєстровані(фактично проживають) у житловому приміщенні(будинку), у період її отримання не нараховується. Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні(будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні(будинку) на підставі договору найму(оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні-послуги. Також у разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні(будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні(будинку) осіб, які фактично у ньому проживають. Для кожної родини, виходячи з її доходів, обов’язковий відсоток платежу обраховується індивідуально.

Для призначення субсидії необхідно надати:

*Заяву

*Декларацію про доходи осіб, які звернулися за призначенням субсидії

*Довідку про склад сім’ї( в зв’язку з відсутністю електронного обміну з сільськими, селищними та міською радою).

Субсидія розраховується на підставі доходу осіб за попередній рік, а субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, яка призначається у I кварталі,- на підставі доходу за перші три квартали попереднього календарного року. Передбачено можливість подання заяви і декларації в електронному вигляді( у т.ч. з використанням цифрового підпису). У разі отримання надісланих заяв та декларацій, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян або через уповноважених осіб призначених розпорядженням голів сільських, селищних та міської рад.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

-за поданням житлово-експлуатаційних організацій та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами;

-якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи(не зазначив один із видів доході) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії;

-у разі переїзду сім’ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть особи).

Сума субсидії, перерахованої(виплаченої) надміру внаслідок свідомо подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни-повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану(виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидію, вирішують у судовому порядку.

Управління соціального захисту населення Рахівської РДА