• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Ялинський водоспад на Рахівщині – найбільший у Карпатах
опубліковано: 13.07.2016р. о 09:33, автор: Рахівська міська рада

Туристичний сезон на Рахівщині – в розпалі. І саме зараз, в спекотну погоду, особливою популярністю серед гостей краю користуються маршрути з водоймами. Своєрідною родзинкою Діловецького лісництва ДП «Великобичківське ЛМГ» є Ялинський водоспад, котрий є предметом гордості та особливої уваги лісівників.

Для мешканців села він відомий давно, але популярним серед широкого загалу став в 2011 році. Саме тоді було знято заміри. Він вважається найвищим однокаскадним водоспадом в Український Карпатах – вода тут спадає з висоти 26 метрів, зривається з уступу і близько 5 метрів біжить вздовж виступу кристалічних порід під кутом близько 85 градусів, а тоді попадає в ущелину. Дорога на Ялинський водоспад не менш мальовнича, ніж він сам: йти потрібно затишним та тихим каньйоном Білого потоку, а сам водоспад знаходиться на потоці Ялин, котрий є правою притокою Білого.

Незважаючи на складність мар­шруту, майже весь час вгору, з 350 метрів треба піднятись на 1050 метрів над рівнем моря, зусиллями пра­цівників лісництва він маркований та постійно доглядається. Це важливо задля зручності пересування маршрутом. До слова, активно долучаються до облагородження маршруту учні Діловецького шкільного лісництва, вони допомагали лісовій охороні наносити маркування згідно міжнародних стандартів. Туристична стежка постійно оновлюється та прибирається з метою збереження її привабливості та доступності.

Ми раді вітати кожного від­відувача, адже споглядання природи приносить не тільки задоволення, але й користь здоров’ю людини. Водночас хотілося б звернути увагу на необхідності дотримання вимог правил поже­жної безпеки в лісах. Адже вогонь – ворог лісу і може завдати непоправної шкоди не тільки насадженням, але і всім живим істотам. Сміття в лісі – теж справжнє лихо. Правильний відпочинок – це коли намагаємося не завдати шкоди природі, оточуючому середовищу. Спільними зусиллями зможемо зберегти чудові місця для наших нащадків та ще довгий час мати можливість відпочивати, милуючись красою рідного краю.

Ганна Андрусевия,

в. о. помічника лісничого Діло­ве­цького лісництва ДП „Велико­бичківське ЛМГ”