• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ЗУСТРІЧ ПРЕДСТАВНИКІВ СПІЛЬНОГО ПРОЕКТУ ЄС/ПРООН З ПОШУКУ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ РІШЕНЬ HOUSES З ОСББ ТА ІНІЦІАТИВНИМИ ГРУПАМИ ЗІ СТВОРЕННЯ ОСББ РАХОВА
опубліковано: 17.04.2019р. о 08:57, автор: Рахівська міська рада

В понеділок, 15 квітня, в Рахівській міській раді відбулася ознайомча зустріч представника спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень HOUSES»  в Закарпатській області пані Любові Павлович з представниками ОСББ міста та ініціативних груп зі створення ОСББ.

Любов Михайлівна презентувала учасникам зустрічі досягнення проектів ПРООН в інших містах Закарпаття, таких як Хуст та Ужгород, та розповіла про механізми залучення грантового співфінансування проектів по утепленню будинків та інших енергоефективних заходів, а також зазначила, що як національні (Фонд енергоефективності), так і міжнародні ініціативи (ПРООН та ін.) з цього року і надалі будуть спрямовувати фінансову підтримку виключно на офіційно створені та зареєстровані ОСББ.

Хочемо від себе додати, що майбутнє – за об’єднанням співвласників, тому закликаємо рахівчан бути більш активними в цьому напрямку, адже це ефективний інструмент самостійного покращення вашого власного добробуту та умов проживання. З метою методичної підтримки, Рахівською міською радою було створено розділ на офіційному сайті міськради «На допомогу ОСББ», де ви можете ознайомитися з покроковою інструкцією та завантажити типові документи.
https://rakhiv-mr.gov.ua/na-dopomohu-osbb/

Крім того, пані Павлович розповіла, що пілотні проекти ПРООН в минулому були успішно реалізовані в 12 областях України, в кожній з яких було відібрано по 2 міста. А зараз діяльність Програми розвитку ООН, яка спрямована на країни, що розвиваються, активно проходить і на Закарпатті. Так, станом на сьогодні, в нашій області реалізовано 208 проектів, 49 з яких – проекти для ОСББ з енергозбереження. Щодо Рахова, то чи прийде грантова допомога від проекту і в наше місто, залежить від вашої активності, шановні рахівчани.

Любов Павлович розповіла присутнім про переваги створення ОСББ та сам механізм реєстрації об’єднань співвласників, а також наголосила, що проект готовий допомогти створеним та зареєстрованим на сайті проекту об’єднанням налагодити співпрацю з Фондом енергоефективності України, який з 2019 року буде надавати «теплі кредити» ВИКЛЮЧНО офіційно створеним ОСББ.

Зауважимо, що представник Фонду енергоефективності України зазначив (ТСН, від 14.01.2019): “А жителі багатоповерхівок, які не створили об`єднання, зможуть замовити послуги професійного керуючого. Це відбуватиметься на основі конкурсного відбору, у якому зможуть взяти участь і ЖЕКи. Сьогодні ОСББ створені у 15% багатоповерхівок. Це 33 тисячі будинків у всій Україні». На рахунках Фонду станом на початок року вже знаходилось понад 4.5 мільярди гривень. Більше читайте тут: https://tsn.ua/groshi/fond-energoefektivnosti-nadavatime-osbb-tepli-krediti-1279926.html

Подати заявку на участь в проекті HOUSES можна за посиланням http://houses.in.ua/

Контактна особа в Закарпатській області – Любов Павлович, тел. 050-417-74-51,
e-mail: liubov.pavlovych@undp.org

Наголошуємо, що це була лише перша ознайомча зустріч з представником проекту. Наступного разу до міста приїде експерт з підготовки грантових заявок та технічних питань, на зустріч з яким ми запросимо вас додатково.