• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
З 1 липня на мешканців багатоквартирних будинків чекають зміни
опубліковано: 14.06.2016р. о 14:22, автор: Рахівська міська рада

Надати практичну допомогу фахівцям Закарпаття грамотного підходу з реалізації вимог чинного законодавства у житловій сфері, виробити найбільш ефективну схему управління багатоквартирними будинками та роз’яснити суть проведення реформи системи управління житлом у цілому покликане засідання за круглим столом, яке відбулося 10 червня в Закарпатській ОДА.
Захід під назвою «Формування прозорих відносин споживача та надавача послуг на ринку житлово-комунального господарства: роль управляючих компаній» проведено за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Громадської спілки «Експертна Міжгалузева Асоціація України» (ЕМАУ), яка реалізує проект «Формування прозорих механізмів впливу споживача на надавача послуг в сфері ЖКГ» у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.
У засіданні взяли участь Президент ЕМАУ ‒ головний аудитор Сертифікаційного  центру „Стандарт” Ольга Максименко, фахівці Мінрегіону, а також спеціалісти департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА, члени Регіональної ради з питань створення та функціонування ОСББ, представники райдержадміністрацій та міськвиконкомів, до повноважень яких належить питання житлово-комунальної галузі, а також голови ОСББ та ЖБК і голови асоціацій ОСББ.
Присутні обговорили питання створення та впровадження прозорих та зрозумілих інструментів взаємодії споживачів та постачальників житлово-комунальних послуг. Звернути особливу увагу на це питання всіх суб’єктів, що діють в сфері ЖКГ, спонукало наближення введення в дію з 1 липня п.р. Закону України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку».
Велику увагу також приділили темі підготовки компетентних та обізнаних менеджерів (управителів) багатоквартирного будинку (групи будинків).
Як зазначалося під час засідання, сьогодні наша держава стоїть на порозі докорінних змін у сфері житлової політики. Після ухвалення минулого року Закону України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, який передбачає нову фазу реформування житлово-комунальної сфери, у багатьох виникають питання: кому віддати в управління свою багатоповерхівку і де знайти для цього спеціаліста, який може стати діловим партнером, надійним помічником та захисником у боротьбі з нелегкими побутовими буднями.
Як один із варіантів виходу пропонується створення так званих управляючих компаній та запровадження професії управитель житлового будинку.
Крім того наголошувалось, що нагальним і невідкладним етапом є реформа ЖЕКів. Як наслідок – формування так званих управляючих компаній і фірм-надавачів послуг, створюючи і стимулюючи при цьому конкурентний ринок.